У світі спостерігається бум будівництва фабрик з виробництва мікросхем

До кінця поточного року загальна кількість споруджуваних в різних країнах світу нових мікропроцесорних фабрик досягне 19, а в 2022 р буде розпочато будівництво ще щонайменше 10, повідомляє в своєму червневому звіті Асоціація виробників напівпровідникової індустрії (SEMI).

Незважаючи на зусилля США по стимуляції росту власної напівпровідникової індустрії, основна маса нових фабрик в найближчі два роки буде закладатися в материковому Китаї і Тайвані

Тільки на обладнання для випуску напівпровідникових надвеликих інтегральних схем (VLSI), намічене до розміщення на цих підприємствах, в найближчі кілька років їх власники витратять не менше 140 млрд дол.

Чіпи з нових фабрик будуть покликані послабити дефіцит, який стримує сьогодні розвиток глобальної економіки — не одного тільки ІТ-ринку, — за напрямками “просто розумних” і повністю автономних транспортних засобів, машинного навчання, високопродуктивних обчислень, а також мереж стільникового зв’язку п’ятого і шостого поколінь .

Найбільше з намічених до закладки в цей період підприємств — 22 з 29 — будуть орієнтовані на випуск 300-мм кремнієвих пластин-заготовок, а що залишилися, сконцентруються на виробництві 200, 150- і навіть 100-мм пластин. Вийшовши на повну потужність, ці майже три десятка фабрик забезпечать, за оцінкою експертів SEMI, щомісячне відвантаження замовникам 2,6 млн заготовок (в перерахунку всіх можливих форм-факторів на 200-мм еквівалент).

Слід зазначити, що виробництва найбільш складних за структурою VLSI (центральні і графічні процесори, мобільні системи-на-кристалі) функціонують в ритмі від 30 до 220 тис. пластин на місяць, тоді як підприємства, що випускають заготовки для мікросхем пам’яті, орієнтовані на темп від 100 до 400 тис. пластин на місяць (все — в тому ж 200-мм еквіваленті).

Цікаво, що за оцінкою опитаних тайванським виданням Digitimes представників ІТ-галузі, настільки масштабне нарощування потужностей з випуску чипів може вже в 2023 р обернутися світовою кризою їх перевиробництва — з відповідним падінням цін і урізанням нових інвестицій.

Нагадаємо, що уряд Південної Кореї разом зі 153 компаніями оприлюднив амбітний план, яким передбачено інвестиції в виробництво напівпровідникової продукції в розмірі 450 млрд доларів США.

Європейський Союз вирішив подвоїти частку на ринку чіпів і виділяє більше 150 млрд доларів на розробку наступного покоління цифрових індустрій в нинішньому десятилітті, прагнучи наздогнати конкурентів у США і Східній Азії в таких сферах, як виробництво мікросхем і штучний інтелект.

Як вже повідомляло NotaВene, Індія виділятиме 1 млрд дол. кожній компанії, яка запустить виробництво мікрочіпів.

Варто зазначити, що галузева організація Semiconductor Industry Association (SIA) опублікувала звіт про стан ринку напівпровідникової продукції за минулий квартал. За даними SIA, в І кварталі 2021 р. обсяг ринку в грошовому вираженні склав 123,1 млрд доларів.

Total
0
Shares
Previous Article

Обсяги торгівлі криптовалютою впали на 40%

Next Article

Суд визнав банкрутом виробника солодощів АВК

Related Posts
Total
0
Share