У світі різко підскочив попит на вінілові платівки

Пандемія і самоізоляція спровокували сплеск інтересу до вінілових платівок, що застало музичний ринок зненацька. При цьому рушійною силою цього попиту є молодь, повідомляє Axios.

Стрімінг як і раніше домінує на музичному ринку. Так, ще в 2019 р на нього припадало 80% усієї виручки в цій галузі. Однак вініл не повторив долю CD або дискет: цей формат як і раніше актуальний, тому що він пропонує враження, які неможливо отримати при прослуховуванні музики з телефону.

Статистика говорить сама за себе. За даними Американської асоціації звукозаписних компаній, в 2020 р вперше з 1986 р продажі вінілових платівок в США перевищили продажі CD.

2021 р також б’є рекорди: за перші шість місяців зростання продажів склало 108% у порівнянні з тим же періодом 2020 р, повідомляє CNBC.

Таким чином, в період пандемії і загального спаду в роздрібній торгівлі музичні магазини, навпаки, виявилися у виграші. У багатьох любителів музики було більше часу для прослуховування альбомів вдома, і вони вирішили розширити свої колекції платівок.

На думку постійного експерта по ринку вінілових платівок в Warner Music Group Біллі Філдса, причина цього явища проста: “Це завжди буде круто”.

“Я слухаю музику в стрімінгових сервісах цілодобово кожен день. Але записи на вінілі — це можливість зробити її тактильної, — каже студентка бакалаврату Університету Торонто Джіджі Лоун. — Ви дійсно не можете отримати такі емоції через Spotify. Це просто володіння тим, що вам дорого”.

“Звичайно, тут є явний ефект модного тренду, — каже власник музичного магазину Tunes в Хобокені, штат Нью-Джерсі Чіп Хойслер. — Але в цьому щось є, коли ми виймаємо платівку з конверту і ставимо її на програвач. А характерне потріскування на старих екземплярах тільки додає вражень”.

Для багатьох вінілові платівки стали чимось на зразок гравюр і картин — творами мистецтва, які можна виставити вдома.

“Обкладинка альбому, естетика самої платівки, борозни на поверхні — це те, що мене приваблює, — каже Лоун. — І мені подобається, коли люди вішають їх на стіни. Це частина культури”.

Зростаючий попит на вініл викликає занепокоєння в музичній індустрії, оскільки порушує налагоджену систему виробництва і поставок.

Такі гіпермаркети як Walmart, Amazon і Target побачили можливість заробити і почали продавати вінілові платівки. Зараз на них припадає 13% всіх продажів в порівнянні з 4% в 2018 р, згідно з даними Billboard. Але це також означає, що вони розміщують набагато більше замовлень, ніж незалежні магазини звукозапису і виробники вінілових платівок можуть виконати.

В результаті споживачі стикаються із затримками замовлень, і навіть найбільші світові виконавці місяцями чекають, поки їх вінілові платівки з’являться на прилавках.

Наприклад, Тейлор Свіфт оголосила про перевидання свого альбому Red за кілька місяців до цього, щоб гарантувати, що вінілова версія буде доступна до моменту випуску.

Хоча іноді затримки з вініловими платівками грають на руку виконавцям. Наприклад, останній альбом Свіфт Evermore повернувся на перше місце після того як вийшла його вінілова версія.

Безумовно, розвиток технологій призводить до того, що ті чи інші форми носіїв інформації застарівають. Але вініл залишається поза часом завдяки своєму ефекту “крутизни”.

Варто зазначити, що огляд PwC стверджує, що світовий ринок розваг і медіа (E&M) збільшиться на 6,5% в 2021 р і на 6,7% в наступному році, чому сприяє високий попит на цифровий контент і рекламу.

Як вже повідомляло NotaВene, ринок аніме в Японії за підсумками 2019 р досяг рекордного показника в сьомий раз поспіль. Згідно з доповіддю Асоціації японської анімації, загальний обсяг ринку в минулому році склав близько 24 млрд 300 млн доларів США, що на 3 млрд 200 млн дол. більше показника 2018 р.

Total
0
Shares
Previous Article

За місяць запаси кам’яного вугілля зменшилися на 19%

Next Article

Кинофестивали: лидерам тоже нужно меняться

Related Posts
Total
0
Share