У світі очікується здорожчання кави через її дефіцит

Через істотні перебої в логістичних ланцюжках оптової торгівлі покупці стикаються з падінням рівня поставок і зростанням цін. У найближчому майбутньому це може означати, що ціна на чашечку еспресо або капучіно в звичайному кафе Європи або США почне зростати, повідомляє Bloomberg.

Важливим фактором очікуваних змін стала посуха, яка вплинула на урожай арабіки в Бразилії. Якщо зараз оптовики можуть розраховувати на запаси кави, то незабаром вони закінчаться і задовольнити зростаючий попит споживачів буде не так легко. Тільки в США запаси кави досягли свого шестирічного мінімуму.

При цьому навіть ті поставки кави, які продовжують здійснюватися, сповільнюються іноді на термін у декілька тижнів через труднощі в логістиці вантажних контейнерів. Постачальники порівнюють морські порти з пляшковими горлечками, проходження через які вкрай утруднено і вимагає часу.

У найближчі місяці очікується як зростання потреби в каві в покупців, які будуть повертатися до нормального життя після локдаунів і знову почнуть пити каву поза домом, так і зменшення запасів в оптових продавців. Підсумком закономірно стане нарощування дефіциту цього продукту. Згідно зі звітом Goldman Sachs Group, якщо виробництво кави в Центральній Америці не покращиться в найближчі роки, на ринку виникне структурний дефіцит, враховуючи відновлення попиту.

Ф’ючерси на каву арабіка в Нью-Йорку виросли приблизно на 24% з кінця жовтня на тлі новин з Бразилії. Згідно з останніми галузевим даними, в лютому запаси зелених необсмажених зерен в Америці впали на 8,3% в порівнянні з минулим роком до мінімуму з 2015 р.

Як вже повідомляв NotaВene, контейнеровоз Ever Given розвернувся поперек Суецького каналу і сів на мілину 23 березня. Керуюча судном компанія повідомила, що причиною події став сильний вітер. За оцінками експертів, пробка з судів обходилася світовій торгівлі в 6-10 млрд дол. на тиждень. Суецький канал через інцидент щодня втрачав 12-14 млн дол. доходу.

Нагадаємо, імпорт шоколаду в Україну в 2020 р. зріс у натуральному виразі на 28% порівняно з попереднім роком — із 33,6 тис. тонн до 43 тис. тонн, у грошовому еквіваленті — на 25,7%, зі 150,5 млн дол. до 189,1 млн дол.

Варто зазначити, що американська правозахисна група International Rights Advocates подала в суд на компанії Mars, Nestle і Cargill. Їх звинувачують у використанні дитячої праці на плантаціях, де вирощують какао-боби.

Total
0
Shares
Previous Article

ОАЕ: досвід корисний українським політикам

Next Article

Колишній голова правління ПриватБанку оголошений у розшук

Related Posts
Total
0
Share