У Китаї розташовано 70% всіх базових станцій 5G і 80% усіх користувачів

За даними міністерства промисловості та інформатизації КНР, в країні налічується вже понад 1,5 млн. базових станцій з підтримкою 5G — понад 70 % від загальної кількості відповідних станцій, що діють у всьому світі. Крім того, Китай вважається найбільш технологічно сильним гравцем ринку у питаннях впровадження 5G-інфраструктури, повідомляє Gizchina.

З початку комерційного використання 5G кількість користувачів технології в Китаї помітно зросла і продовжує швидко збільшуватися. В даний час 5G підтримують більшість смартфонів, що надходять на ринок, у тому числі недорогі моделі початкового рівня.

За даними представника міністерства, зараз у містах, що відповідають за значимістю рівню центрів префектур, понад 97% округів та прилеглих районів підтримують 5G-підключення. Більше того, можливість використання 5G є вже в 40% міст країни, а загальна кількість користувачів перевищує 450 млн осіб — понад 80% від загальної кількості користувачів технології. Розширюється і сфера застосування 5G-технологій — від звичайного побутового використання у смартфонах до застосування в розумних будинках, освіті, транспортній інфраструктурі, медицині.

За офіційними даними, Китай прагне забезпечити наявність 26 активних базових станцій на кожні 10 000 осіб. У найближчому майбутньому передбачається забезпечити повне покриття у великих і невеликих містах, і навіть базове покриття у так званих “адміністративних селах”.

За даними консалтингового агентства Strategy Analytics, 80% проданих у Китаї смартфонів підтримують 5G — продаж триває набагато активніше, ніж у будь-якому іншому регіоні світу. Агентство вважає, що в КНР технологія просувається на державному рівні, а оператори зв’язку та вендори регулярно проводять кампанії, спрямовані на підвищення доступності технологій для споживачів.

Лідерами на ринку 5G-смартфонів у Китаї стали Oppo та Vivo, значна частка належить Xiaomi та Apple, а ось дрібні китайські бренди зазнають певних труднощів, оскільки їм не вистачає доступних 5G-чіпів, а дефіцит додатково призвів до зростання цін на комплектуючі. Багато хто з цих компаній застосовують чіпи Spreadtrum для випуску моделей початкового рівня дешевше за 150 дол.

Очікується, що до 2023 р рівень впровадження 5G у США значно збільшиться, а рівень поширеності технології перевищить 40%.

Нагадаємо, що мережа 5G у китайському Шеньчжені вже налічує понад 46 000 базових станцій. У Німеччині при цьому всього 850 базових станцій 5G. Іншими словами, за кількістю базових станцій 5G Шеньчжень випереджає Німеччину в 50 разів. 

Як вже повідомляло NotaВene, 2021-2023 рр. стануть періодом стрімкого зростання промислового інтернету в Китаї. Інфраструктура промислової мережі інтернет, що охоплює всі регіони і галузі, буде повністю готова. Також буде побудовано 30 нових заводів, підключених до 5G. Ці 30 заводів будуть працювати в десяти ключових галузях.

Варто зазначити, що за прогнозами аналітиків, у поточному році витрати на мережеві інфраструктури 5G піднімуться на 39%, досягнувши 19,1 млрд доларів США.

Total
0
Shares
Previous Article

Частка електромобілів у глобальних автопродажах досягне 70% до 2040 р

Next Article

Білорусь припиняє постачати електроенергію в Україну з 18 листопада

Related Posts
Total
0
Share