У Китаї почалися арешти фінансових блогерів

Регулюючі органи КНР звернули пильну увагу на тих, хто висловлює песимістичні думки про китайську економіку, а також на тих, хто поширює неправдиву інформацію і робить шахрайські дії в соціальних мережах, повідомляє Financial Times.

Було заарештовано 14 підозрюваних у справах про маніпулювання ринком — їх звинувачують в “розгоні” акцій за допомогою повідомлень в WeChat.

З інтернету були видалені більш 17000 одиниць “шкідливої ​​інформації” і закрито 8000 “нелегальних акаунтів”. Заарештували, в тому числі, відомого фінансового блогера Хуан Шена, у якого було понад 5 млн передплатників, його облікові записи в соцмережах заблокували. Акаунти ще кількох популярних фінансових блогерів не оновлюється або видалені.

Анонімні джерела повідомили FT, що, ймовірно, регулятори чинять тиск і на людей, які “неправильно” коментують економічні дані, хоча випадки шахрайства також широко поширені. “Це в основному означає незгоду з інтерпретацією даних Пекіна… Люди намагаються зробити щось більш об’єктивне або трохи більше іронічне”, — говорить джерело. Тепер з’явився великий ризик і “люди будуть більше нервувати, кажучи про щось”.

Разом з тим, в державній пресі стало з’являтися більше статей, що описують різні сектори економіки, а частина даних, які публікувались раніше, тепер недоступна.

“Тільки 10 чоловік в світі можуть знати, куди рухаються реформи в Китаї”, — стверджують неназвані аналітики. Ці 10 осіб — Сі Цзіньпін, комітет Політбюро компартії і представники великих регулюючих органів.

Нагадаємо, що в травні поточного року в Китаї повністю заборонили фінансовим інститутам і платіжним сервісів надавати будь-які послуги, пов’язані з криптовалютою. У червні пройшли масові арешти людей, підозрюваних у використанні криптовалюти в злочинних цілях. У тому ж місяці місцеві регулятори посилили тиск на банки і платіжні системи, забороняючи будь-які послуги, пов’язані з криптовалютою, а китайський варіант Twitter — компанія Weibo —заблокувала акаунти, так чи інакше пов’язані з кріптоактівамі. За даними на липень, половина світових компаній, що займалися майнінгом біткоіну, просто зникла.

Як вже повідомляло Nota Вene, уряд Китаю посилює тиск на Alibaba Group за допомогою антимонопольних органів після того як її засновник Джек Ма виступив з критикою на адресу державних фінансових установ.

“Немає сумнівів в тому, що мета всього цього — стримати Джека Ма, — заявив один з радників комітету з антимонопольної політики державної ради КНР. — Це все одно, що надіти вуздечку на коня”.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна обмежує імпорт кабелів та цементу

Next Article

Аграрний сектор лідирує за кількістю нелегальних працівників

Related Posts
Читать дальше

Обсяг внутрішнього туризму в Україні в 2020 р. скоротився на 2 млн осіб

Пандемія коронавірусу надала поштовх для українського внутрішнього туризму. Паралельно зі скороченням кількості туристів, розвивається інфраструктура, відкриваються нові маршрути…
Total
0
Share