У Києві зібрався форум “Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді”

З 8 по 10 лютого у Києві відбувається форум “Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді“. У обговоренні викликів, народжених пандемією коронавірусу, та пошуках відповідей беруть участь президент Володимир Зеленський, представники Кабінету мінстрів і Верховної Ради, до яких приєднались міжнародні експерти, політики з провідних держав світу, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), ЮНІСЕФ та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Президент Володимир Зеленський під час спілкування з пресою сказав, що Україна очікує першу партію вакцини від Pfizer : “200 тисяч для медиків, а потім мільйон, скоріше за все, AstraZeneсa”.

Зеленський додав, що наразі влада веде прямі переговори з країнами, які Україні будуть віддавати свої надлишки вакцини. Зокрема, з цього питання є попердня домовленість з Польщею.

Під час свого виступу на форумі тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін заявила: “США підтримують Україну, і вже виділили 43 млн доларів… Ми використовуємо ці ресурси, щоб відповідати на всі виклики, які постали перед нами через COVID-19”.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час свого відеозвернення до учасників київського форуму нагадала, що перші вакцини в Україні з’являться уже в лютому, а до літа їх кількість налічуватиме мільйони доз.

“Ми створили глобальну ініціативу COVAX. Завдяки COVAX, лікарі і медперсонал України отримають перші вакцини вже цього місяця. Ще мільйони доз вакцини надійдуть до України до літа”, – сказала фон дер Ляєн.

За її словами, вона “попросила інших членів ЄС подарувати частину їхніх вакцин Україні”.

Президент Єврокомісії стверджує, що усі вакцини з ЄС “гарантовано безпечні та дієві, їх ретельно перевірило Незалежне європейське агентство з лікарських засобів”.

Нагадуємо, на початку грудня 2020 р. було оприлюднено дослідження People’s Vaccine Alliance, за даними якого багаті країни Заходу з 14% населення світу скупили 53% доз найбільш багатообіцяючих вакцин. Як результат, майже 70 країн світу з низьким рівнем доходів 9 з 10 жителів не отримають вакцину від коронавірусу в 2021 р,, стверджували експерти. Наприклад, Канада закупила більше доз на душу населення, ніж решта — цього буде достатньо, щоб вакцинувати кожного канадця п’ять разів.

Total
0
Shares
Previous Article

Найближчий переслідувач Tesla продав втричі менше електромобілів у 2020 р.

Next Article

В Україні скорочується виробництво продуктів харчування

Related Posts
Total
0
Share