Турецька ліра стала найпровальнішою валютою країн, що розвиваються

Інфляція у Туреччині у листопаді досягла 21,3% проти 19,9% у жовтні. Аналітики очікували меншого зростання — до 20,7%, повідомляє агентство Bloomberg.

Річна інфляція у Туреччині у листопаді перевищила 20% — це максимум із 2018 р. Ліра міцно закріпилася в статусі найпровальнішої валюти країн, що розвиваються, в 2021 р.

Інфляція у Туреччині у листопаді досягла 21,3% проти 19,9% у жовтні. Аналітики очікували на менше зростання — до 20,7%.

Інфляцію в країні розганяють енергоресурси, що подорожчали на третину рік до року, і сировина, що дорожчає: ціни для виробників зросли на 54,6%.

Цифра не повністю враховує прискорений розпродаж ліри з кінця листопада, груднева інфляція буде набагато вищою, стверджують економісти.

Після оприлюднення статистичних даних 3 грудня курс долара наблизився до 14 лір, тоді як психологічний рубіж 10 лір був подоланий лише місяць тому. Після інтервенції центробанку на ринку вона відкотилася до 13,4.

З початку року ліра знецінилася на 45%. Ефективна відсоткова ставка в країні є негативною (мінус 6,3%), враховуючи недавнє зниження основної ставки регулятором до 15% під прямим тиском президента Реджепа Тайіпа Ердогана. Тиждень тому через невизначеність із курсом продажі в країні зупинила компанія Apple.

Напередодні S&P попередило, що центробанк Туреччини, використовуючи задля підтримки ліри запозичені резерви, загрожує повністю підірвати довіру до національної валюти, а також ставить під загрозу кредитний рейтинг країни. За рік у центробанку змінилося вже три президенти.

Наприкінці листопада Ердоган висловив прихильність до подальшого зниження відсоткових ставок заради розвитку економіки, хоча аналітики в один голос попереджали про подорожчання імпорту та ризики банківського сектора. “Зупинити вільне падіння ліри міг би хоча б у першому наближенні незалежний центробанк Туреччини, — сказав Financial Times начальник відділу боргових зобов’язань країн, що розвиваються, в LGIM Удай Патнаїк. — Але надії на це мало. Ердоган це не та людина, яка відмовляється від своїх переконань”.

Нагадаємо, що Туреччина в січні-листопаді 2020 р. збільшила імпорт чавуну з України на 50,1% в порівнянні з січнем-листопадом 2019 р. — до 246,6 тис. т.

Як вже повідомляло NotaВene, управління інформаційних і комунікаційних технологій Туреччини ввело заборону на рекламу в Twitter, Periscope і Pinterest.

Варто зазначити, що українська гривня увійшла в десятку найприбутковіших валют світу щодо американського долара в 2021 р.

На першому місці знаходиться сейшельська рупія, яка на 60% зміцнилася завдяки відновленню туристичного бізнесу. Це найкращий результат серед 146 валют, за даними Bloomberg, у всьому світі.

На другому місці замбійська квача, на третьому — мозамбіцький метикал. На четвертому — вірменський драм, на п’ятому — ангольска квача.

Українська гривня посідає шосту позицію в рейтингу.

Total
0
Shares
Previous Article

Українці збільшили купівлю валюти в листопаді в 5,5 разів

Next Article

Експорт насіння до Євросоюзу збільшився вдвічі

Related Posts
Читать дальше

Виробники зеленої електроенергії відсудили у держави 770 млн грн

Господарський суд Києва задовольнив низку позовів виробників “зеленої” електроенергії до державного підприємства “Гарантований покупець” про стягнення заборгованості за…
Total
0
Share