Туреччина почала промислове виробництво літію

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, який привітав учасників церемонії відкриття заводу в провінції Ескішехір по відеозв’язку, заявив, що в турецькому електромобілі TOGG планується використовувати батареї вітчизняного виробництва. Про це повідомляє інформаційне агентство Мінпром.

Міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Фатіх Донмез розповів, що Туреччина в грудні вже приступила до промислового виробництва карбонату літію, який може використовуватися в подальшому для створення електричних елементів живлення.

“На початковому етапі буде проводитися 10 тис. т карбонату літію в рік. Але незабаром обсяги зростуть до 60 тис. т в рік. Це серйозний крок в сфері створення елементів живлення для вітчизняного електричного автомобіля”, — стверджує міністр. Карбонат літію буде вироблятися на заводі в провінції Ескішехір.

Рекордсменами по видобутку літію є Австралія, Чилі та Аргентина (більше 90% світового видобутку). Карбонат літію може використовуватися в якості основи сировини для виробництва акумуляторів. Це з’єднання також застосовується в металургії, виробництві скла, пластмас, добрив або в медицині як психотропного препарату.

Як вже повідомляв Nota Вene, у 2020 р. Туреччина змогла скоротити імпорт енергоносіїв на суму у 5 млрд доларів за рахунок генерації електрики з відновлюваних джерел.

Total
0
Shares
Previous Article

Фонд держмайна розпочав підготовку до приватизації трьох міських ТЕЦ

Next Article

Місія МВФ в Україні по перегляду програми stand-by відновила роботу

Related Posts
Total
0
Share