Три чверті професійних інвесторів вважають біткоін бульбашкой

Близько 74% респондентів проведеного Bank of America опитування керуючих фондами заявили, що бачать в біткоіну бульбашку, повідомляє CNBC.

Протилежної точки зору дотримуються 16% учасників опитування, 10% не змогли відповісти.

Керуючі фондами також поставили цифрове золото на друге місце в списку активів з найбільш переповненій інвесторами торгівлею (crowded trades), що зазвичай вказує на сильну спекулятивну складову. Перший рядок з невеликою перевагою респонденти віддали акцій технологічних компаній — трохи більше 30% проти 27%.

Проте 10% професійних інвесторів вважають, що в 2021 р. біткоін перевершить ці папери по прибутковості.

В опитуванні Bank of America взяли участь 200 учасників, які керують активами на суму 533 млрд доларів США.

Напередодні ціна першої криптовалюта оновила історичний максимум на відмітках вище 64 000 дол. У 2021 р. актив закрив кращий для себе за останні вісім років перший квартал — курс за період виріс на 102%.

Нагадаємо, згідно з опитуванням Deutsche Bank, проведеним в період з 13 по 15 січня серед 627 професійних інвесторів, більшість вважає біткоіни і акції технологічних компаній США найбільшими ринковими “бульбашками”.

Переважна більшість інвесторів (89%), які брали участь в опитуванні, вказали, що деякі фінансові ринки перебувають у стані “бульбашки”. Перше місце в списку займають біткоін і акції американських технокомпаній. Біткоін вважається найбільш яскраво вираженим випадком: половина респондентів оцінює криптовалюту в максимальні десять балів за ступенем схожості з “бульбашкою”. Акції технологічних компаній США розглядаються як наступну за величиною бульбашку із середнім балом 7,9 з 10. Близько 83% респондентів охарактеризували їх як штучно роздуту бульбашку з величиною сім балів і вище.

Інвестори також вважають, що біткоіни і акції Tesla швидше впадуть в ціні, ніж виростуть протягом 2021 р. Більшість респондентів висловили думку, що ці активи подешевшають як мінімум удвічі в порівнянні з нинішнім рівнем.

Як вже повідомляв NotaВene, інвестиційний банк JPMorgan назвав теоретичну довгострокову мету для ціни біткоіни — 146 000 дол.

Варто зазначити, що згідно з даними Goingecko, ринкова капіталізація всіх існуючих криптовалют станом на 5 квітня 2021 р. перевищила 2 трлн доларів США. Таким чином, цінність ринку криптовалют наздогнала компанію Apple, другу за величиною в світі після нафтового гіганта Aramco.

Total
0
Shares
Previous Article

Жорсткий карантин у Києві продовжено до 30 квітня

Next Article

Частка зеленої енергетики в Україні за рік зросла удвічі

Related Posts
Total
0
Share