Трамп заборонив американцям інвестувати в 35 китайських компаній

Адміністрація президента США Дональда Трампа посилила указ, що забороняє американським інвесторам купувати цінні папери китайських компаній, які пов’язані з китайськими військовими. Про це йдеться в роз’ясненні листопадового указу Трампа, опублікованому міністерством фінансів США, повідомляє Financial Times.

Згідно указу, заборона інвестицій поширюється на будь-яку дочірню компанію китайської військової компанії після того як така дочірня компанія буде публічно відзначено міністерством фінансів. Указ також стосується біржових та індексних фондів.

“Мінфін має намір публічно перерахувати дочірні компанії будь-якої організації, яка випускає публічно цінні папери, що торгуються, і на 50% і більше належить військовим компаніям комуністичного Китаю”, — йдеться у роз’ясненні мінфіну.

Список складається з 35 компаній. Серед них — нафтова компанія CNOOC Ltd, Huawei і провідний китайський виробник мікросхем Semiconductor Manufacturing International. Указ Трампа набуде чинності 11 січня 2021 р.

Нагадуємо, 10 листопада Reuters повідомило, що Huawei вирішила продати компанію Honor через американські санкції. У США Huawei підозрюють в роботі на китайські спецслужби.

12 листопада Трамп підписав указ про заборону інвестицій в 31 китайську компанію, пов’язану з військовими.

29 листопада США ввели санкції проти найбільшого китайського виробника мікросхем Semiconductor Manufacturing International Corp. За даними міністерства торгівлі США, санкції забороняють експорт матеріалів для китайської компанії через ризики, що вони будуть використовуватись у військових цілях.

19 грудня США ввели нові санкції проти більш ніж 50 китайських компаній, причетних до порушення прав людини і викрадення комерційної таємниці в США.

Як вже повідомляв Nota Вene, уряд США може надати Україні фінансову допомогу, щоб покрити різницю у ціні на обладнання 5G між китайською компанією Huawei та іншими постачальниками телекомунікаційних послуг.

Total
0
Shares
Previous Article

У майбутньому році Україна повинна віддати боргів на суму 16 млрд доларів

Next Article

Зеленський відсторонив від посади голову КС Тупицького

Related Posts
Total
0
Share