Trafigura попереджає про можливе відключення електрики в Європі

Світовий гігант з торгівлі сировиною — компанія Trafigura — попереджає про можливе відключення електроенергії в Європі цієї зими через недостатність запасів природного газу, повідомляє агентство Reuters.

“Цього року європейські ціни на газ досягли рекордно високого рівня, що спонукало деякі країни вжити екстрених заходів, таких як обмеження цін і субсидії, але цього може бути недостатньо. Щиро кажучи, у нас зараз недостатньо газу, ми не зберігаємо його на зимовий період. Таким чином, існує реальна небезпека того, що якщо у нас буде холодна зима, у нас можуть бути серйозні відключення електроенергії в Європі”, — заявив виконавчий директор Trafigura Джеремі Вейр на саміті FT Commodities Asia.

За його словами, попит на нафту, вугілля та природний газ, а також на такі метали як кобальт, нікель і мідь, стрімко зріс, оскільки світова економіка відновлюється після обмежень COVID-19, викликаючи стрибки цін, які загрожують відновленню економіки, яка тільки оговтується.

Як поясюнює Вейр, зміна клімату змусила нафтовидобувні компанії відмовитися від забруднюючих копалин палива, і, як наслідок, скорочення інвестицій у нове виробництво посилює тиск на ціни.

“Я думаю, що люди повинні розуміти, що це не та ситуація, коли можна просто натиснути на вимикач і збільшити виробництво. Для цього потрібні великі інвестиції, потрібен деякий час. Я думаю, що у нас є невелика проблема з цінами на нафту в довгостроковій перспективі, я думаю, що 100 дол. +  на нафту… це дуже можливо”, — зазначає Вейр.

Нагадаємо, що наприкінці вересня ціна на газ в Європі в ході торгів на біржі ICE вперше в історії перевищила позначку 1000 доларів США за 1 тис. куб. м.

Як вже повідомляло NotaВene, Федеральне мережеве агентство Німеччини ( Bundesnetzagentur) тимчасово призупинило процедуру сертифікації Північного потоку-2 до завершення створення дочірньої компанії швейцарської Nord Stream 2 AG для експлуатації національної ділянки магістралі та передачі їй основних активів та кадрових ресурсів.

Total
0
Shares
Previous Article

Через відсутність палива не працюють 23 блоки ТЕС та ТЕЦ

Next Article

Рада ухвалила закон про Бюро економічної безпеки

Related Posts
Total
0
Share