Toyota скоротить виробництво автомобілів у вересні на 40%

З конвеєра Toyota Motor у вересні вийде всього 500 тис. автомобілів замість запланованих 900 тис., повідомляє Nikkei. Причина скорочення виробництва — нестача комплектуючих і COVID-19.

Toyota Motor випустить у вересні на 40% автомобілів менше, ніж планувала. У липні компанія оприлюднила план, згідно з яким мала виробити 900 тис. машин, однак за фактом буде зібрано всього 500 тис. При цьому навіть у вересні 2020 р компанія змогла випустити 840 тис. одиниць.

Різке скорочення обсягів виробництва в 2021 р пов’язане з нестачею мікрочіпів і автозапчастин. Причина припинення ввезення чіпів — спалах індійського ( “дельта”) штаму коронавірусної інфекції у В’єтнамі. Через різке зростання захворюваності в країні постачальники не можуть виконувати замовлення в повному обсязі. Для їх партнерів в Північній Америці, Китаї та Європі це означає скорочення виробництва на десятки тисяч одиниць.

Збій поставок комплектуючих з В’єтнаму торкнеться 26 ліній на 14 заводах Toyota в Японії, що вплине на виробництво моделей від RAV4 до Corolla, Prius, Camry і Lexus RX, деякі заводи в Азії і зовсім будуть зупинені.

Нагадаємо, що японський автовиробник Toyota продав 9,5 млн автомобілів в 2020 р. Це дозволило компанії стати найбільшим продавцем автомобілів у світі і обійти Volkswagen з його 9,3 млн машин.

Як вже повідомляло NotaВene, довгі роки на ринку США велася напружена конкурентна боротьба між General Motors і Toyota. І в другому кварталі поточного року японський виробник переміг. Стало відомо, що Toyota продала 688 813 автомобілів в США з квітня по червень, що на 577 машин більше, ніж продала GM. Така перевага обумовлена накопиченим Toyota запасом чіпів.

Варто зазначити, що Toyota розраховує збільшити виручку на 10% попри дефіцит чіпів. Хоча в квітні минулого року через пандемію обсяги продажів автомобілів марок Toyota і Lexus скоротилися в два рази, потім вони тільки росли. У березні поточного року, наприклад, вони збільшилися на 44% до 980 тисяч штук, встановивши новий рекорд місячних продажів. Дефіцит компонентів на бізнес Toyota вплинув менше в порівнянні з конкурентами, оскільки гіркий досвід стихійних лих 2011 р. навчив компанію тримати чотиримісячний запас комплектуючих на складах партнерів.

Total
0
Shares
Previous Article

Індекс аграрної продукції в Україні зріс на 2,5% за рахунок рослинництва

Next Article

Частка сонячної енергетики в Європі влітку склала 10% загальної генерації

Related Posts
Total
0
Share