Toyota розраховує збільшити виручку на 10% попри дефіцит чіпів

За підсумками минулого фіскального року, який завершився в березні, корпорація Toyota Motor вперше за п’ять років повернула собі статус найбільшого автовиробника в світі, обігнавши Volkswagen за кількістю проданих машин і виручці, повідомляє Nikkei Asian Review.

Японський автовиробник Toyota Motor Corp. збільшив чистий прибуток в IV фінансовому кварталі (завершився в кінці березня) більш ніж удвічі в річному вимірі, до 777,1 млрд ієн (7,15 млрд дол.) у порівнянні з 327,3 млрд ієн роком раніше.

Toyota оприлюднила прогнози на поточний фіскальний рік, який завершиться в березні 2022 р. За підсумками попереднього фіскального періоду компанії вдалося збільшити чистий дохід на 10,3%, в поточному році компанія розраховує отримати не менше 21,1 млрд дол. чистого доходу, що відповідає приросту на 2,4%. Для не найпростіших ринкових умов це дуже амбітна мета, особливо з урахуванням готовності багатьох конкурентів зазнати збитків через дефіцит напівпровідникових компонентів. Операційний прибуток компанії має збільшитися на 13,8%, а виручка — на 10,2%.

Причиною такого оптимізму японський автовиробник вважає різке відновлення попиту на нові автомобілі. По суті, в квітні минулого року через пандемію обсяги продажів автомобілів марок Toyota і Lexus скоротилися в два рази, але потім вони тільки росли. У березні поточного року, наприклад, вони збільшилися на 44% до 980 тисяч штук, встановивши новий рекорд місячних продажів. Дефіцит компонентів на бізнес Toyota вплинув менше в порівнянні з конкурентами, оскільки гіркий досвід стихійних лих 2011 р. навчив компанію тримати чотиримісячний запас комплектуючих на складах партнерів.

Як вже повідомляло NotaВene, Toyota продала 9,5 млн автомобілів в 2020 р. Це дозволило компанії стати найбільшим продавцем автомобілів у світі і обійти Volkswagen з його 9,3 млн штук.

Нагадаємо, у лютому поточного року в Європейськомі Союзі було продано 771 486 нових автомобілів, що є найнижчим показником з лютого 2013 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Перевезення металопродукції по Дніпру зросли на 68%

Next Article

США запроваджують антидемпінгові мита на імпорт дроту з України

Related Posts
Читать дальше

Провідний виробник мікросхем TSMC обрав ринок США замість інвестування в ЄС

Провідний постачальник мікроелектроніки Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) не інвестуватиме у виробництво напівпровідників в Європі, натомість компанія зосередиться…
Total
0
Share