Toyota отримала рекордний квартальний прибуток на тлі зростання продажів

Японський автомобільний концерн Toyota Motor звітує про рекордний квартальний операційний прибуток після відновлення продажів, які постраждали від пандемії, повідомляє агентство Reuters.

Втім, найбільший у світі виробник автомобілів за часткою ринку утримується від підвищення свого річного прогнозу, посилаючись на зростаюче число випадків COVID-19 і глобальну нестачу напівпровідників.

Toyota дотримується свого травневого прогнозу річного операційного прибутку в розмірі 22,93 млрд доларів США на 2021 фінансовий рік, що нижче середнього прогнозу аналітиків.

“В І кварталі ми повідомили про хороші результати нашої діяльності, попри складні умови ведення бізнесу, — йдеться в заяві Toyota. — Ми продовжимо цю діяльність в майбутньому, але ситуація все ще непередбачувана через збільшення числа випадків COVID-19 в країнах, що розвиваються, брак напівпровідників і зростання цін на сировину”.

Операційний прибуток виробника зріс до 9,15 млрд дол. за квартал, що закінчився 30 червня.

Автовиробник зберіг свій прогноз продажів 8,7 млн автомобілів в нинішньому фінансовому році в порівнянні з 7,65 млн торік. Обсяги продажів у І кварталі відновилися до рівнів, близьких до показників 2019 р, частка електромобілів стає дедалі більшою.

Між тим, компанія зіткнулася з виробничими труднощами в Таїланді, де минулого місяця зупинила виробництво на трьох своїх заводах через проблеми з ланцюжком поставок.

Нагадаємо, що японський автовиробник Toyota продав 9,5 млн автомобілів в 2020 р. Це дозволило компанії стати найбільшим продавцем автомобілів у світі і обійти Volkswagen з його 9,3 млн автомобілів.

Варто зазначити, що довгі роки на ринку США велася напружена конкурентна боротьба між General Motors і Toyota. І в другому кварталі поточного року японський виробник переміг. Стало відомо, що Toyota продала 688 813 автомобілів в США з квітня по червень, що на 577 машин більше, ніж продала GM. Така перевага обумовлена накопиченим Toyota запасом чіпів.

Як вже повідомляло NotaВene, Toyota оприлюднила прогнози на поточний фіскальний рік, який завершиться в березні 2022 р. За підсумками попереднього фіскального періоду компанії вдалося збільшити чистий дохід на 10,3%, в поточному році компанія розраховує отримати не менше 21,1 млрд дол. чистого доходу, що відповідає приросту на 2,4%. Для не найпростіших ринкових умов це дуже амбітна мета, особливо з урахуванням готовності багатьох конкурентів зазнати збитків через дефіцит напівпровідникових компонентів. Операційний прибуток компанії має збільшитися на 13,8%, а виручка — на 10,2%.

Причиною такого оптимізму японський автовиробник вважає різке відновлення попиту на нові автомобілі. По суті, в квітні минулого року через пандемію обсяги продажів автомобілів марок Toyota і Lexus скоротилися в два рази, але потім вони тільки росли. У березні поточного року, наприклад, вони збільшилися на 44% до 980 тисяч штук, встановивши новий рекорд місячних продажів. Дефіцит компонентів на бізнес Toyota вплинув менше в порівнянні з конкурентами, оскільки гіркий досвід стихійних лих 2011 р навчив компанію тримати чотиримісячний запас комплектуючих на складах партнерів.

Total
0
Shares
Previous Article

Міжнародні резерви України зросли до 29 млрд дол.

Next Article

Українські морські порти скоротили перевалку руди на 18%

Related Posts
Total
0
Share