Toyota другий рік поспіль стала найбільшим автовиробником

У минулі роки концерни Volkswagen і Toyota Motor постійно мінялися місцями в ролі найбільшого автовиробника, але до приходу пандемії японський гігант виявився стійкішим. За підсумками минулого року японська компанія випустила 10,5 млн машин, а Volkswagen подужав лише 8,9 млн автомобілів, скатившись до десятирічного мінімуму. Розрив між компаніями лише збільшився за підсумками минулого року, повідомляє Reuters.

Reuters наводить статистику за підсумками календарного року, тоді як Toyota Motor традиційно більше звикла оперувати фіскальними періодами. Нагадаємо, з березня минулого року по березень поточного компанія спочатку розраховувала випустити не менше 9 млн машин, але була змушена обмежитися скромнішими показниками типу 8,18 млн автомобілів. Зате з квітня поточного року до квітня наступного Toyota сподівається випустити рекордні 11 млн автомобілів, збільшивши обсяги виробництва відразу на 20%.

Якщо в рамках 2021 р. Toyota збільшила обсяги випуску автомобілів на 10,1% до 10,5 млн штук, то Volkswagen за цей же час скоротив їх на 5% до 8,9 млн штук. Німецький автогігант виявився вразливішим до дефіциту напівпровідникових компонентів, який вибухнув минулого року. Зате Volkswagen рішуче налаштований переводити свої моделі на електротягу, ніж Toyota, яка першу глобальну модель електричного кросовера bZ4X почне продавати лише цього року. Лише нещодавно керівництво японського концерну вирішило до кінця десятиліття вивести на ринок 30 нових моделей електромобілів, а п’ятьма роками пізніше відмовитися від використання ДВЗ на машинах марки Lexus.

Нагадаємо, що в серпні минулого року автомобільний концерн Toyota Motor звітував про рекордний квартальний операційний прибуток після відновлення продажів, які постраждали від пандемії.

Операційний прибуток виробника зріс до 9,15 млрд дол. за квартал, що закінчився 30 червня.

Автовиробник зберіг свій прогноз продажів 8,7 млн автомобілів в поточному фінансовому році в порівнянні з 7,65 млн торік. Обсяги продажів у І кварталі відновилися до рівнів, близьких до показників 2019 р, частка електромобілів стає дедалі більшою.

Як вже повідомляло NotaВene, німецький концерн Volkswagen прозвітував про найнижчі показники продажів за останні десять років. У 2021 р. компанія відвантажила лише 8,9 млн автомобілів.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна за рік скоротила випуск вантажних вагонів на третину

Next Article

Енергоатом вперше запустив у роботу всі 15 енергоблоків

Related Posts
Total
0
Share