Товарообіг України з Китаєм зріс цьогоріч на третину

У першому кварталі 2021 р обсяг торгівлі між Україною та КНР збільшився на 33,4% та склав 4,2 млрд долари США, повідомляє Фінансовий клуб.

Як заявив перший віцепрем’єр — міністр економіки Олексій Любченко на зустрічі з надзвичайним і повноважним послом КНР Фань Сяньжунем, Китай залишається для України стратегічним торговим партнером.

Це підтверджує збільшення товарообігу між країнами у 2020 р на 20,5% — до 15,4 млрд дол.

Китай зокрема зацікавлений у нарощуванні поставок української сої, гороху, ячменю, пшениці, м’яса птиці та іншої продукції.

“Сьогодні ми почули від наших китайських партнерів підтвердження інтересу щодо поглиблення економічного співробітництва, нарощування експорту українських сільськогосподарських товарів, розбудови інфраструктури та реалізації спільних інвестиційних проєктів в транспортній, будівельній, енергетичній, IT та інших сферах. Ми зі своєї сторони підтримуємо подібні ініціативи та сподіваємося на подальший розвиток нашої взаємовигідної співпраці”, — сказав Любченко.

Сторони наголосили на важливості підписання найближчим часом міжурядової угоди про поглиблення співпраці в галузі будівництва інфраструктури. Цей крок дозволить почати підготовчу роботу для запуску інвестиційних проєктів, в тому числі будівництва дороги М-22 Полтава—Олександрія і першої частини Київської окружної дороги — ділянки М05-М06, вартість яких складатиме близько 1,1 млрд дол.

Важливим є також продовження роботи з розвитку вантажних перевезень в напрямку Китай — Західна Європа транзитом через територію України.

Як вже повідомляло NotaВene, “Тільки за минулий рік експорт українських товарів до Піднебесної виріс майже у два рази, а в 2019 р збільшення склало 63%. Загалом же на поставки товарів до Китаю приходиться 14,5% від усього експорту України. Левова частка з них — продукція агропромислового комплексу”, — зазначила голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька під час зустрічі з послом КНР в Україні Фань Сяньжунем.

Нагадаємо, Україна в жовтні-грудні 2020/21 маркетингового року (МР) відвантажила на зовнішні ринки близько 8,8 млн т кукурудзи, що на 8% поступається аналогічному показнику 2019/20 МР (9,5 млн т). При цьому ключовим імпортером в звітний період був Китай, який наростив закупівлі в 2,8 рази щодо рівня аналогічного періоду 2019/20 МР — до 3,6 млн т.

Total
0
Shares
Previous Article

Неповноцінна реформа надрокористування

Next Article

Металургійне виробництво у квітні збільшилось на 29%

Related Posts
Total
0
Share