Тіньовий фонд оплати праці в Україні оцінюється в 500 млрд гривень на рік

Через тіньову зайнятість Україна щороку втрачає колосальний ресурс, який могла б використати для підвищення соціальних стандартів, заявив перший віце-прем’єр — міністр економіки Олексій Любченко, повідомляє Укрінформ.

Віце-прем’єр розповів, що торік за даними реєстру фізичних осіб — платників податків 11,3 млн громадян отримували офіційну заробітну плату.

“Ще майже 11 млн не отримали зовсім ніякого доходу, плюс маємо понад 11 млн пенсіонерів, розмір пенсії яких залежить від легально працюючих громадян. Маємо за рахунок одного офіційно працюючого утримання двох непрацюючих. Усі ці категорії громадян в однаковій мірі користуються суспільними благами, медичною допомогою, освітою, інфраструктурою, субсидіями, пільгами. Тіньовий фонд оплати праці оцінюється близько пів трильйона грн на рік. Це кошти, за рахунок яких ми можемо розвивати стратегічні проєкти, підвищувати заробітні плати та пенсії, соціальні стандарти”, — зазначив Любченко під час форуму “Україна 30. Трудові ресурси”.

Нагадаємо, що Пенсійний фонд (ПФ) завершив 2020 р із дефіцитом 13,2 млрд грн, при цьому дофінансування дохідної частини за рахунок коштів державного бюджету становило 184,5 млрд грн, що на 4,5% менше порівняно з показником 2019 р. У січні-березні 2021 р дефіцит ПФ становив 7,5 млрд грн. Доходи фонду за цей період становили 116,6 млрд грн за витрат у 124,1 млрд грн. Надходження ПФ у лютому становили 40,1 млрд грн, із них 26,2 млрд грн — власні доходи, а 13,9 млрд грн — кошти з державного бюджету.

Як вже повідомляло NotaВene, за прогнозами Національного банку, в 2021 р безробіття знизиться та в середньому за рік становитиме 9,1%, а у 2022 р знизиться до 8,5%.

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво аграрної продукції в Україні скоротилося більш ніж на 8%

Next Article

Житло подорожчало в ІІ кварталі на 14%

Related Posts
Total
0
Share