Tesla збільшила продаж електромобілів попри дефіцит мікросхем

У третьому кварталі поточного року компанія Tesla успішно протистояла тенденції щодо зниження обсягів поставок, яка обумовлена глобальним браком автомобільних чіпів. Автовиробник за три місяці реалізував 241 300 електромобілів, що на 102 тис. одиниць більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляє Bloomberg.

Відзначається, що в плані обсягу продажів третій квартал став найуспішнішим в історії Tesla, незважаючи на те, що протягом останніх місяців автовиробники по всьому світу стикаються з нестачею напівпровідникової продукції, яка змушує їх знижувати обсяги виробництва. Наприклад, General Motors, що є найбільшим автовиробником в США, оголосив на цьому тижні, що в третьому кварталі було продано 446 997 автомобілів, що говорить про зниження обсягу продажів на третину в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Tesla змогла уникнути подібних проблем почасти тому, що компанія здійснювала покупку напівпровідникової продукції різних виробників, на ходу переписуючи програмне забезпечення, щоб ці чіпи могли використовуватися замість недоступних на даний момент. Крім того, Tesla продовжує зберігати на високому рівні обсяг продажів в Китаї, де автомобілі компанії продаються з 2020 р. Електричний кросовер Model Y також користується популярністю в США, і Tesla тільки почала продавати його в Європі.

У найближчі місяці Tesla розраховує ще більше наростити обсяг виробництва електромобілів. Компанія поступово підходить до запуску виробничих потужностей на новому заводі в техаському Остіні, а також погодила більшу частину питань, пов’язаних із запуском виробництва на своєму заводі в Німеччині.

Нагадаємо, що чистий прибуток виробника електромобілів Tesla Inc. в другому кварталі 2021 р вперше перевищив 1 млрд доларів США, при цьому виручка компанії виросла майже вдвічі.

Як вже повідомляло NotaВene, консалтингова компанія Brand Finance представила рейтинг найдорожчих брендів світу в 2021 р. Найбільш швидкозростаючим брендом стала Tesla, оцінка якого з минулого року збільшилася на 158%, до 32 млрд дол.

Варто зазначити, що сигнали про те, що поки рано говорити про нормалізацію ситуації з поставками чіпів для потреб автомобільної промисловості, надходять з усіх боків. Експерти AlixPartners вже втретє за рік переглядають свій прогноз, у новій версії він говорить, що обсяги випуску автомобілів в цьому році скоротяться на 7,7 млн штук, а втрати автовиробників досягнуть 210 млрд доларів США, і все через брак напівпровідникових компонентів.

Total
0
Shares
Previous Article

Укрзалізниця встановила п'ятирічний рекорд з перевезення вантажів

Next Article

Дефіцит бюджету складає 37,4 млрд грн

Related Posts
Читать дальше

Уряд схвалив законопроєкт про охорону географічних зазначень для агропродукції

Кабінет міністрів 2 червня схвалив законопроєкт, який посилить охорону географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, в…
Total
0
Share