Tesla визнано найбільш швидкозростаючим брендом

У щорічному рейтингу 100 найдорожчих брендів світу перша трійка залишилася незмінною, а в загальний список додалась лише одна нова торгова марка, повідомляє консалтингова компанія Interbrand

Зростання вартості брендів прискорилося за останній рік, найшвидше зростають технологічні компанії. Лідером за темпами зростання стала Tesla, вона збільшила вартість на 184%.

На першому місці в рейтингу топ-100 найдорожчих брендів світу дев’ятий раз поспіль опинилася корпорація Apple, вартість бренду якої за рік виросла на 26% до 408,3 млрд доларів США.

Друге і третє місця, як і в минулому році, займають Amazon (зростання на 24% до 249,3 млрд дол.) і Microsoft (на 27% до 210,2 млрд дол.). На перші три місця припадає 33% вартості всіх брендів, які входять у рейтинг.

Загальна вартість 100 брендів рейтингу виросла за рік на 15% до 2,3 трлн дол. У минулому році їх сумарна вартість збільшилася всього на 9%. В середньому вартість бренду з рейтингу зросла за 2021 р на 10% — в 2020 р середнє зростання склало всього 1,3%.

У рейтинг Best Global Brands від компанії Interbrand відбираються бренди з глобальним охопленням. Через суворі критерії можуть відсіятися навіть такі великі як Alibaba. Перший критерій — щонайменше 30% виручки має припадати на регіони за межами країни походження бренду.

Другим критерієм є значна присутність бренду в Азії, Європі та Північній Америці, а також широке представництво на ринках, що розвиваються.

Крім того, має бути присутня “істотна відкрита інформація про фінансові результати компанії”, що відсікає багато приватних фірм, які не публікують фінансову звітність. Необхідна наявність “очікуваного прибутку в довгостроковому періоді, що має забезпечувати дохід вищий за вартість капіталу самого бренду”.

Ще одним критерієм є “наявність у бренду хорошої впізнаваності в найбільших економіках світу”.

З усіх секторів найзначніше зростання продемонстрували технологічні компанії — їх вартість збільшилася на 26%.

Найбільш швидкозростаючим брендом цього року виявився виробник електромобілів Tesla, піднявшись з 40-го на 14-е місце — його вартість підскочила на 184%, склавши 36,3 млрд дол.

Помітно покращили своє становище в рейтингу розробник хмарних систем для бізнесу Salesforce, який перемістився з 58-го місця на 38-е (вартість бренду зросла на 37% до 14,8 млрд дол.), і платіжна система PayPal, яка перемістилася з 60-ї позиції на 42-у (зростання на 36% до 14,3 млрд дол.).

Інші технологічні компанії і виробники електроніки також помітно додали: вартість Adobe зросла на 36%, Nintendo — на 26%, Zoom — на 24%, Instagram — на 23%, LinkedIn — на 22%, YouTube — на 21%, Samsung і Sony — на 20%, Google і Netflix — на 19%.

Істотне зростання вартості показали бренди виробника спортивних товарів Nike (на 24%), виробника конструкторів Lego (на 21%), а також брендів одягу класу люкс Hermes і Prada (на 20%).

Найсуттєвіше зниження вартості бренду було зафіксовано у виробника фотоапаратів, офісної і оптичної техніки Canon (на 14%), у рітейлера одягу Zara і виробника продуктів харчування Kellogg`s (обидва на 9%).

Єдиним новачком у рейтингу цього року стала косметична компанія Sephora — вартість бренду оцінюється в 4,6 млрд дол. Тепер група LVMH Group, в яку входить Sephora, виявилася власником відразу п’яти брендів, що входять до рейтингу, — це рекорд. Крім Sephora це Louis Vuitton, Dior, Tiffany і Hennessy.

Нагадаємо, що консалтингова компанія Brand Finance представила рейтинг найдорожчих брендів світу в 2021 р. Найбільш швидкозростаючим брендом стала Tesla, оцінка якого з минулого року збільшилася на 158%, до 32 млрд дол.

Найдорожчими брендами стали Apple, Amazon і Google. Apple вдалося вперше з 2016 р піднятися на першу сходинку рейтингу, збільшивши оцінку бренду на 87% до 263,4 млрд дол. завдяки стратегії диверсифікації — замість продажів iPhone компанія розширила власні сервіси.

Як вже повідомляло NotaВene, Amazon залишився найдорожчим світовим брендом, повідомляється в щорічному звіті BrandZ Top 100 Most Valuable Global Brands. Вартість бренду Amazon збільшилася за минулий рік на 64% і досягла 683,85 млрд дол.

Другий рядок у ренкінгу в цьому році знову зайняв Apple (612 млрд дол., зростання на 74%).

На третю позицію піднявся Google, вартість цього бренду підвищилася на 42% і досягла 458 млрд дол. У результаті на четверте місце опустилася компанія Microsoft (зростання на 26%, до 410,27 млрд дол.).

Total
0
Shares
Previous Article

Рада створила умови для розвитку комбінованого виробництва тепла та електроенергії

Next Article

Україна скоротила виробництво коксу на 13,4%

Related Posts
Total
0
Share