Tesla відзвітувала про рекордний прибуток

Американський виробник електромобілів Tesla Inc завершив перший квартал 2021 р. з рекордним прибутком, проте виручка компанії виявилася трохи гірше прогнозів ринку, повідомляє CNBC.

Чистий прибуток Tesla в січні-березні склав 438 млн дол., або 0,39 дол. у розрахунку на акцію, у порівнянні з 16 млн дол., або 0,02 дол. на акцію, за аналогічний період попереднього року.

У минулому кварталі Tesla продала квоти на викиди іншим автовиробникам на рекордну суму — 518 млн дол., що на 46% перевищило продаж за той же період попереднього року. Без продажу квот Tesla завершила б квартал зі збитком.

У першому кварталі компанія також заробила 101 млн дол. на продажу біткоіну.

Квартальна виручка Tesla підскочила на 74%, до 10,39 млрд дол. у порівнянні з 5.99 млрд дол. за той же період роком раніше, коли автовиробник був змушений закрити завод в Китаї через пандемію.

Експерти, опитані FactSet, в середньому прогнозували чистий прибуток компанії на рівні 509 млн дол., виторг — у 10,48 млрд дол.

На початку квітня Tesla повідомляла, що в січні-березні відвантажила покупцям 184,8 тис. автомобілів.

Вартість автомобілів Tesla в першому кварталі збільшилася на 13% в порівнянні з тим же періодом роком раніше. При цьому компанія відзначає, що темпи зростання рентабельності її операцій, а також зниження витрат, були ще вищими.

Нагадаємо, Tesla Inc. вперше в своїй історії завершила рік з чистим прибутком, а також оприлюднила плани істотного збільшення виробництва в найближчі роки.

Tesla планує нарощувати виробництво автомобілів приблизно на 50% в рік і, ймовірно, темпи зростання будуть вище цього рівня в поточному і наступному році, заявив глава Tesla Ілон Маск. У 2020 р. Tesla продала близько 500 тис. автомобілів.

Як вже повідомляло NotaВene, електромобіль Hong Guang Mini EV, яку виробляє компанія SAIC Motor спільно з американською General Motors, став найбільш продаваним електрокаром Китаю, обігнавши Tesla.

Total
0
Shares
Previous Article

Укртелеком звітує про зростання доходів за підсумками І кварталу

Next Article

Каліфорнія назавжди припинить видобуток нафти до 2045 р.

Related Posts
Total
0
Share