Tesla отримала рекордний прибуток за рік у 5,5 млрд дол.

Американський виробник електромобілів Tesla Inc. зафіксував рекордний чистий прибуток за підсумками 2021 р., незважаючи на те, що підприємства компанії не працювали на повну потужність через проблеми в ланцюжках поставок, повідомляє The Wall Street Journal.

Ці проблеми, як очікує Tesla, збережуться до кінця поточного року.

Річний чистий прибуток компанії зріс у 7,7 разів, до 5,52 млрд доларів США порівняно з 721 млн дол. роком раніше. 2020 р. Tesla вперше вийшла на прибутковий рівень за підсумками року.

Виторг автовиробника в 2021 р. збільшився на 71%, до 53,8 млрд дол., продажі автомобілів підскочили на 87%, до рекордних 936 тис. машин.

У четвертому кварталі чистий прибуток Tesla зріс до 2,3 млрд дол., або 2,05 дол. у розрахунку на акцію, порівняно з 270 млн дол., або 0,24 дол. на акцію, за аналогічний період попереднього року. Прибуток без урахування разових факторів склав 2,54 дол. на акцію, перевищивши консенсус-прогноз експертів, опитаних FactSet, на рівні 2,36 дол. на акцію.

Квартальний виторг Tesla збільшився на 65%, до 17,7 млрд дол. при середньому прогнозі ринку для цього показника в 17,1 млрд дол., продаж автомобілів зріс на 71%, до 308,65 тис. машин.

“Наші підприємства працювали за умов неповного завантаження протягом декількох кварталів, і ключовим обмежувальним фактором стали проблеми в ланцюжках поставок, які, ймовірно, збережуться до кінця 2022 р.”, — йдеться у листі Tesla до інвесторів.

“Ми розраховуємо збільшити виробництво так швидко, як це стане можливо, не тільки за рахунок нових підприємств в Остіні та Берліні, а й за рахунок максимізації випуску на заводах у Фрімонті та Шанхаї”, — стверджує компанія.

Глава Tesla Ілон Маск заявив у ході телефонної конференції з інвесторами, що компанія не виводитиме на ринок нові моделі автомобілів цього року.

“Основний фокус Tesla в поточному році — це нарощування виробництва”, — сказав Маск, зазначивши, що він розраховує збільшити поставки більш ніж на 50% у 2022 р.

Нагадаємо, що в жовтні минулого року Tesla оголосила фінансові результати третього кварталу. Чистий прибуток компанії вдруге перевищив 1 млрд дол. і склав 1,62 млрд дол. за квартал.

Як вже повідомляло NotaВene, у третьому кварталі минулого року компанія Tesla успішно протистояла тенденції щодо зниження обсягів поставок, яка обумовлена глобальним браком автомобільних чіпів. Автовиробник за три місяці реалізував 241 300 електромобілів, що на 102 тис. одиниць більше, ніж за аналогічний період 2020 р.

Total
0
Shares
Previous Article

ЄС планує 6,5 млрд євро інвестицій в економіку України

Next Article

Україна збільшила виробництво феросплавів на 15%

Related Posts
Total
0
Share