Терміни очікування поставки мережевого обладнання зросли до 60 тижнів

Криза в напівпровідникової галузі торкнулася кожного сегменту ринку, і тепер дефіцит мікросхем докотився до ринку мережевих маршрутизаторів і модемів. Провайдери зіткнулися з тим, що терміни очікування відвантаження замовленого мережевого обладнання досягли 60 тижнів, подвоївшись за короткий час, повідомляє агентство Bloomberg.

Представники Zyxel підтвердили, що з січня просять своїх клієнтів замовляти продукти за рік до передбачуваного моменту отримання, оскільки сам виробник обладнання змушений чекати поставки необхідних компонентів більше року. Мова, зокрема, йде про продукцію Broadcom — глава компанії нещодавно зізнався, що вже 90% виробничої програми на поточний рік розподілено по замовленнях.

Європейські провайдери встигли сформувати запаси клієнтського обладнання ще до виходу Великої Британії зі складу Євросоюзу. Великим гравцям в цих умовах простіше отримати преференції у виробників устаткування. Деякі покупці збільшують обсяги замовлень в чотири рази, сподіваючись сформувати довгостроковий запас продукції. Природно, це тільки погіршує ситуацію з дефіцитом компонентів і термінами очікування. Недавна подія з перекриттям Суецького каналу теж негативно вплинула на поставки обладнання провайдерам.

Виробники телекомунікаційного обладнання виявилися заручниками кон’юнктури. Мережеве обладнання використовує чіпи з досить низькою доданою вартістю, і коли виробничих потужностей не вистачає, підрядники віддають перевагу випуску більш дохідних виробів. Провайдери, що використовують більш дешеві маршрутизатори, постраждали серйозніше. Аналогічно в більш вигідному становищі опинилися великі провайдери.

Нагадаємо, що брак копійчаних мікросхем гальмує виробництво складної електроніки і вганяє в кризу ринок з річним оборотом в сотні мільярдів доларів. Нестача чіпів призвела до зростання цін на телевізори і дисплеї.

Варто зазначити, що Індія готова надавати по 1 млрд дол. кожної закордонної компанії, яка наважилася на локалізацію виробництва електроніки і напівпровідникових компонентів.

Як вже повідомляв NotaВene, гостра нестача мікросхем в світовому автопромі утворилася з кількох причин. Перш за все, через коронавірус підскочив попит у основних споживачів мікросхем — виробників ноутбуків (їх стали активніше використовувати через збільшення обсягу дистанційної роботи), настільних комп’ютерів (потужні ПК користувачі в режимі ізоляції ширше застосовують для ігрових розваг), а також смартфонів, планшетів та інших гаджетів. За сплеском попиту не встигають провідні світові виробники напівпровідникової продукції, такі як розташований в Нідерландах NXP Semiconductor і американська Nvidia Corporation.

Total
0
Shares
Previous Article

Інфляція в Україні в річному вимірі складає 8,5%

Next Article

Найдорожчим містом світу для проживання названий Шанхай

Related Posts
Читать дальше

Торгівля аграрною продукцією між Україною і ЄС становила 10,2 млрд дол.

У 2020 році взаємна торгівля сільськогосподарською продукцією між Україною і Європейським Союзом становила 10,2 млрд доларів США. Про це повідомляє пресслужба Національного наукового центру Інститут…
Читать дальше

Обсяг внутрішнього туризму в Україні в 2020 р. скоротився на 2 млн осіб

Пандемія коронавірусу надала поштовх для українського внутрішнього туризму. Паралельно зі скороченням кількості туристів, розвивається інфраструктура, відкриваються нові маршрути…
Total
0
Share