Темпи зростання світових цін на продовольство досягли 10-річного максимуму

Темпи зростання світових цін на продовольство досягли найвищого рівня починаючи з липня 2011 року, повідомляє Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO).

За даними FAO, яка відстежує зміни на ринках продовольчих товарів, ціни зростають третій місяць поспіль і збільшилися з вересня на 3%, а порівняно з жовтнем 2020 р — на 31,3%.

Ціни на зернові з вересня підскочили на 3,2% (22,4% за рік), причому на пшеницю — на 5% (38,3% — з жовтня 2020 р), що пов’язано зі зменшенням врожайності в основних країнах-експортерах, зокрема Канаді, Росії і США. Ціни на решту зернових також зросли.

Рослинна олія за місяць подорожчала на 9,6%, що є історичним максимумом зростання, а молочні продукти — на 2,6% (15,5% — за рік). Ціни на сир не змінилися.

Третій місяць поспіль також незначно дешевшає м’ясо загалом (за рік воно подорожчало на 22,1%), водночас ціни на птицю та баранину зросли.

Після шести місяців стабільного зростання цін на цукор він також подешевшав на 1,8% через обмежений попит (за рік подорожчав більш як на 40%).

Водночас прогнозується, що порівняно з минулим роком світове виробництво зернових у 2021 р досягне нового рекордного рівня — близько 2,793 млрд тонн. Світове споживання зернових за рік підскочить на 1,7% через збільшення населення планети.

Нагадаємо, що одним із факторів зростання Індексу цін Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) стало різке збільшення світових цін на рослинні олії, цукор і зернові — воно досягло найвищого значення з вересня 2011 р, яке лише на 7,6% нижче його історичного максимуму в номінальному вираженні.

Як вже повідомляло NotaВene, світові ціни на продовольчі товари у липні знижувалися другий місяць поспіль після того як зростали протягом року та сягнули найвищого за 10 років рівня у травні.


Total
0
Shares
Previous Article

Прибуток Airbnb зріс утричі в порівнянні з минулим роком

Next Article

Україна отримуватиме вугілля з Польщі, США і ПАР

Related Posts
Total
0
Share