Тарифи на теплопостачання визначатиме місцева влада

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), передає повноваження з регулювання діяльності підприємств теплопостачання з державного на місцевий рівень, повідомляє агентство “Укрінформ“.

Проєкт постанови “Про затвердження змін до ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання” комісія ухвалила 9 червня 2021 р.

Проєктом передбачається передати всіх ліцензіатів у сфері теплопостачання, що підпадають під регулювання НКРЕКП на місцевий рівень. Таким чином тамтешні органи влади самостійно будуть встановлювати тарифи і затверджувати плани розвитку для таких ліцензіатів.

Примітно, що під рішення регулятора не підпадають ліцензіати, що провадять господарську діяльність з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках.

Зокрема, відбудеться передача 80 ліцензіатів (28 суб’єктів господарювання), що провадять діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії. Раніше в рамках реформи децентралізації влади в Україні на місцевий рівень були вже передані 623 таких ліцензіатів.

При цьому НКРЕКП все одно здійснюватиме моніторинг та контроль роботи всіх підприємств теплопостачання, в тому числі й тих, регулювання яких відбуватиметься на місцевому рівні, продовжуватиме нормативно-правове забезпечення їх діяльності.

За словами голови НКРЕКП Валерія Тарасюка, на сьогодні є кілька підприємств, які проти такого рішення, зокрема “Рівнетеплоенерго” та “Черкаситеплокомуненерго”, а тому протягом двох тижнів відбудуться обговорення для врегулювання цієї ситуації.

“Ми маємо виробити єдиний підхід, адже це рішення концептуальне. Після схвалення проєкту постанови у нас буде час протягом близько двох тижнів на обговорення та узгодження позицій”, — заявив Тарасюк.

Відповідно до програми діяльності Кабінету міністрів, одним із напрямів реалізації цілі щодо надання якісних комунальних послуг є передача повноважень з регулювання діяльності підприємств теплопостачання — погодження інвестиційних програм і встановлення тарифів — з державного рівня на рівень місцевих органів влади.

Кабінет міністрів зафіксував свою позицію з цього питання, схваливши проєкт закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності підприємств у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення”, який було зареєстровано Верховною Радою 13 жовтня 2020 р.

Нагадаємо, що дія моделі покладання спеціальних обов’язків з обмеженням ціни (ПСО) щодо продажу природного газу підприємствам теплопостачання припинилася 20 травня.

“Із завтрашнього дня уряд більше не регулює ціни на газ для теплокомуненерго і не зобов’язує “Нафтогаз” продавати блакитне паливо для них по фіксованій ціні. Це ще один надзвичайно важливий крок до створення повноцінного ринку газу”, — сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, скасування ПСО для тепловиків дозволить місцевій владі взяти на себе відповідальність за тарифи на тепло та гарячу воду.

Як вже повідомляло NotaВene, у минулому році населення України використало 8,2 млрд м3 газу, що на 14% менше, ніж у 2019 р., коли було спожито 9,5 млрд м3 газу.

Total
0
Shares
Previous Article

АМКУ дозволив перехід нафтопродуктопроводу Самара—Західний напрямок до Укртранснафти

Next Article

Квітень показав збільшення продажів напівпровідників на 22%

Related Posts
Total
0
Share