Тайванська TSMC готова витратити 100 млрд дол. на розширення виробництва мікросхем

Клієнти тайванської компанії TSMC отримали повідомлення про те, що з 31 грудня поточного року компанія відмовиться на рік від традиційного зниження цін, а всього до 2023 р. включно буде витрачено 100 млрд дол. на розширення виробництва та освоєння нових технологій, повідомляє Nikkei Asian Review.

Ще не так давно керівництво TSMC публічно висловлювалося про необхідність збереження партнерських відносин з клієнтами, що мають на увазі передбачувану і стабільну цінову політику, але галузь початок серйозно лихоманити після того як на початку поточного року виникла криза в автомобільному сегменті. Як зазначає Nikkei Asian Review з посиланням на лист генерального директора TSMC Сі-Сі Вея, в якому він звертається до клієнтів, фундаментальні зміни попиту змушують компанію піти на рішучі заходи по збільшенню обсягів виробництва напівпровідникових виробів, а для цього будуть потрібні додаткові кошти .

Тільки в цьому році капітальні витрати TSMC повинні скласти 25-28 млрд дол., а всього до 2023 р. включно на відповідні потреби компанія готова виділити не менше 100 млрд дол. Щоб адекватно відповідати на виклики часу, TSMC змушена з 31 грудня поточного року на чотири кварталу відмовитися від традиційного зниження цін на кремнієві пластини з готовою продукцією. Раніше вона переглядала ціни в бік зниження кожен квартал, у міру збільшення обсягів виробництва, зниження собівартості і рівня браку. На думку керівництва TSMC, даний крок є найменшим злом для клієнтів, і він дозволить компанії забезпечити стабільну діяльність в найближчі роки.

Частина коштів з виділених на капітальне будівництво 100 млрд дол. в найближчі три роки буде спрямована на розширення вже наявних підприємств, а також на будівництво нових, включаючи ті, що використовують електроенергію з відновлюваних джерел. Основна частина підприємств TSMC зосереджена на Тайвані, у неї є пара фабрик в Китаї і дочірнє підприємство в США, яке малими партіями випускає спеціалізовану продукцію для місцевих замовників з використанням зрілих літографічних технологій. Попутно в штаті Арізона зводиться більш сучасне і продуктивне підприємство загальною вартістю 12 млрд дол., що через кілька років зможе запропонувати клієнтам 5-нм продукцію.

За словами глави TSMC, протягом останніх 12 місяців підприємства TSMC працювали зі стовідсотковим навантаженням, і при цьому все одно не змогли задовольнити наявний попит. Сі-Сі Вей закликав клієнтів запастися терпінням, поки компанія докладає зусиль до усунення дефіциту напівпровідникових компонентів. Представники TSMC підтвердили готовність компанії вкласти 100 млрд дол. в найближчі три роки в розширення виробничих потужностей і освоєння нових літографічних технологій.

Нагадаємо, Intel інвестує 20 млрд дол. в нові фабрики і виробництво чіпів для інших компаній. З 2023 р. компанія планує передати більшу частину виробництва власних мікросхем стороннім виробникам, серед яких TSMC, Samsung і GlobalFoundries. 

Як вже повідомляв NotaВene, посушливі літо і осінь залишили водосховища Тайваню з мінімальними запасами прісної води за останні 56 років, і тепер влада острова змушена вводити додаткові обмеження на споживання водних ресурсів, поки в кінці травня не почнеться сезон дощів. Виробництво чіпів і дисплеїв на Тайвані також торкнуться обмеження.

Обмеженнями на подачу води на Тайвані буде порушена діяльність підприємств TSMC, Winbond, Phison Electronics, GlobalWafers і Innolux. Відомо, що TSMC намагається підстрахуватися за рахунок доставки води цистернами. 

Варто зазначити, гостра нестача мікросхем в світовому автопромі утворилася з кількох причин. Перш за все, через коронавірус підскочив попит у основних споживачів мікросхем — виробників ноутбуків (їх стали активніше використовувати через збільшення обсягу дистанційної роботи), настільних комп’ютерів (потужні ПК користувачі в режимі ізоляції ширше застосовують для ігрових розваг), а також смартфонів, планшетів та інших гаджетів. За сплеском попиту не встигають провідні світові виробники напівпровідникової продукції, такі як розташований в Нідерландах NXP Semiconductor і американська Nvidia Corporation.

Total
0
Shares
Previous Article

Обсяг злиттів і поглинань c початку року досяг рекордних 1,3 трлн дол.

Next Article

Продажі нових легкових автомобілів в Україні виросли на 4%

Related Posts
Total
0
Share