Тайвань обмежує подачу прісної води виробникам напівпровідників

Посушливі літо і осінь залишили водосховища Тайваню з мінімальними запасами прісної води за останні 56 років, і тепер влада острова змушена вводити додаткові обмеження на споживання водних ресурсів, поки в кінці травня не почнеться сезон дощів. Виробництво чіпів і дисплеїв на Тайвані також торкнуться обмеження, повідомляє Nikkei Asian Review.

Раніше ці непопулярні заходи мали на меті вплинути переважно на сільське господарство Тайваню, яке споживає основну частину прісної води, але виробники напівпровідникових компонентів почали укладати контракти на поставку води в резервуарах на випадок несприятливого сценарію розвитку подій. Nikkei Asian Review з посиланням на заяви органів тайваньської влади повідомляє, що з початку квітня обмежувальні заходи торкнуться центральні райони острова, в яких зосереджено виробництво чіпів і дисплеїв.

З перших днів квітня споживання води доведеться знизити на 13%, а з 6 квітня цей показник буде збільшений до 15%. По суті, частина районів Тайваню буде поділена на дві зони, в першу вода не буде подаватися кожні вівторок і середу, в другу — кожні четвер і п’ятницю. Виробники дисплеїв в особі AU Optronics поки демонструють обережний оптимізм. По-перше, вони до 95% використовуваної води очищають для повторного застосування. По-друге, під їх підприємствами є резервуари, розраховані на зберігання обсягів води, достатніх для десятиденної роботи в звичайному режимі. Про всяк випадок укладені контракти на підвезення води цистернами, ведеться пробне буріння свердловин.

Обмеженнями на подачу води на Тайвані буде порушена діяльність підприємств TSMC, Winbond, Phison Electronics, GlobalWafers і Innolux. Як уже зазначалося, TSMC намагається підстрахуватися за рахунок доставки води цистернами. Не можна виключати, втім, що ситуація, що склалася, в результаті негативно впливатиме на виробництво на Тайвані напівпровідникових компонентів і ЖК-дисплеїв. Минулого разу серйозна посуха спостерігалася на Тайвані в 2015 р., тоді деякі регіони жили в умовах обмеження водопостачання до червня протягом двох місяців. Масштаби нинішнього дефіциту прісної води на острові ще серйозніше.

Нагадаємо, у лютому американський автовиробник General Motors призупинив роботу трьох заводів в Канзасі, Онтаріо і Сан-Луїс Потосі і вдвічі сповільнив виробництво на заводі в Південній Кореї через глобальний дефіцит напівпровідників.

Як вже повідомляв NotaВene, гостра нестача мікросхем в світовому автопромі утворилася з кількох причин. Перш за все, через коронавірус підскочив попит у основних споживачів мікросхем — виробників ноутбуків (їх стали активніше використовувати через збільшення обсягу дистанційної роботи), настільних комп’ютерів (потужні ПК користувачі в режимі ізоляції ширше застосовують для ігрових розваг), а також смартфонів, планшетів та інших гаджетів. За сплеском попиту не встигають провідні світові виробники напівпровідникової продукції, такі як розташований в Нідерландах NXP Semiconductor і американська Nvidia Corporation.

Варто зазначити, що глобальне потепління і зростання народонаселення стали причиною того, що прісна вода стає дефіцитом для десятків країн. Згідно з прогнозами, до 2025 р. дві третини країн світу будуть стикатися з проблемами в забезпеченні водою. Така тенденція не могла пройти повз увагу біржових маклерів, які будують далекоглядні плани на те, що прісна вода стане таким же стратегічно важливим товаром, яким до цих пір була нафта.

Total
0
Shares
Previous Article

Філіп Морріс Україна збільшив в минулому році чистий прибуток на 5%

Next Article

Втрати ЄС через відставання з вакцинацією склали 123 млрд євро

Related Posts
Total
0
Share