Тайвань готовий відкрити виробництво чіпів у країнах Східної Європи

Влада Тайваню розглядає можливості взаємодії з трьома східноєвропейськими країнами, які зацікавлені у виробництві напівпровідникової продукції. Готовність острова до співпраці допоможе досягти прихильності Євросоюзу, який давно запрошує тайванські компанії до взаємодії, повідомляє агентство Reuters.

Сьогодні на Тайвані розміщуються потужності численних виробників мікрочіпів, включаючи найбільшого у світі гравця контрактного виробництва Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd (TSMC). Він став головним локомотивом індустрії, намагаючись ліквідувати дефіцит напівпровідників, який вже неодноразово призводив до зупинки автомобільних виробничих ліній у всьому світі та негативно позначився на ринку споживчої електроніки.

Поки що TSMC будує завод вартістю 12 млрд дол. у США, а також створює фабрику в Японії, але поки що не демонструє інтересу до створення аналогічного виробництва на території ЄС, незважаючи на спроби Європи стимулювати відповідну співпрацю.

Проте під час свого візиту до Словаччини, Чехії та Литви голова тайванської Національної ради з питань розвитку Кун Мінь-сін вже повідомив, що ці країни висловили готовність до спільного виробництва чіпів з підприємствами острова.

Він має намір організувати робочі групи з кожною країною для розробки плану співробітництва, крім того, Тайвань має намір виділяти стипендії для технічного навчання європейських фахівців. За його словами, ланцюжок поставок напівпровідників величезний і багато країн зможуть грати в ньому різні ролі.

Тайвань висловив подяку трьом країнам за їхні пожертви вакцин від COVID-19, а Литві та Чехії ще й за підтримку на тлі політичного тиску КНР. Хоча ЄС та окремі країни Європи не мають офіційних дипломатичних відносин з Тайванем, Євросоюз робить великі зусилля для зміцнення двосторонніх відносин, а Єврокомісія вже запропонувала законопроєкт розвитку напівпровідникової галузі.

Нагадаємо, що клієнти тайванської компанії TSMC отримали повідомлення про те, що з 31 грудня поточного року компанія відмовиться на рік від традиційного зниження цін, а всього до 2023 р. включно буде витрачено 100 млрд дол. на розширення виробництва та освоєння нових технологій.

Як вже повідомляло NotaВene, слідом за США, Китаєм і країнами Європи до практики технологічного націоналізму готова вдатися Індія. За наявними даними, місцева влада готова надавати по $ 1 млрд кожної закордонної компанії, яка наважилася на локалізацію виробництва електроніки і напівпровідникових компонентів.

Total
0
Shares
Previous Article

Укрзалізниця збільшила перевезення руди в напрямку ЄС на третину

Next Article

Мясо переходит на растительное существование

Related Posts
Total
0
Share