Світовий ринок розваг і медіа виросте на 6,5% в 2021 р

Щорічний огляд PwC стверджує, що світовий ринок розваг і медіа (E&M) збільшиться на 6,5% в 2021 р і на 6,7% в наступному році, чому сприяє високий попит на цифровий контент і рекламу, повідомляє AdNews.

Відновлення зростання прийшло після складного 2020 р, коли обсяг офлайн-розваг різко скоротився, в тому числі на 71% знизилися касові збори кінотеатрів.

Доходи глобальної індустрії E&M в минулому році скоротилися на 3,8% — до 2 трлн дол. в порівнянні з 2,1 трлн дол. в 2019 р. Це стало найбільшим падінням за 22 роки проведення досліджень PwC.

Як очікується, з 2021 р по 2025 р сукупні середньорічні темпи зростання (CAGR) глобальних доходів E&M складуть 5%. В результаті в 2025 р загальний обсяг ринку може скласти 2,6 трлн дол.

Традиційне телебачення і відео-контент, доступний для перегляду вдома, все ще залишається найбільшим споживчим сегментом E&M (219 млрд дол.), але протягом наступних п’яти років він продовжить скорочення (в середньому на 1,2%).

Сегмент потокового відео досяг максимуму в 2020 р і продовжить підвищуватися. За прогнозами, обсяг потокового мовлення за запитом (SVOD) виросте в середньому на 10,6% до 2025 р і досягне 81,3 млрд дол.

Тим часом очікується, що прибуток кінотеатрів буде відновлюватися в 2021 р у міру ослаблення ковідних обмежень, але не відновиться до рівня, що передує пандемії, принаймні до 2024 р.

Доходи сегменту відеоігор і кіберспорту продовжували стрімко зростати і досягли 147,7 млрд дол. в 2020 р. При цьому передбачається, що CAGR складе 5,7% в найближчі п’ять років, і до 2025 р виручка сегменту складе 194,4 млрд дол.

Віртуальна реальність (VR) — найдинамічніший сегмент E&M. Його виручка зросла на 31,7% в минулому році, склавши 1,8 млрд дол. За прогнозами, темпи підйому в середньому будуть перевищувати 30% протягом п’яти років і досягнуть 6,9 млрд дол. в 2025 р.

Музична галузь готова до зростання після значного падіння доходів сегмента живої музики (на 74,4% в 2020 р). Очікується, що загальні доходи музичної індустрії зростуть у середньому на 12,8% протягом наступних п’яти років, чому сприятиме зростання цифрового потокового мовлення, яке до 2025 р збільшиться до 29,3 млрд дол. Очікується також відновлення живих виступів.

Витрати на інтернет-рекламу в 2020 р зросли на 9% — до 336 млрд дол. При цьому вони вперше перевищили витрати на традиційну рекламу. За прогнозами, протягом п’яти років вони будуть підвищуватися в середньому на 7,7%.

На забезпечення доступу до інтернету довелося 34% витрат індустрії в 2020 р. Очікується, що за рахунок середньорічного зростання в 4,9% обсяг даного сегменту підвищиться з 694 млрд дол. у минулому році до 880 млрд дол. в 2025 р.

Мобільний доступ в інтернет буде стимулювати зростання ринку, при цьому CAGR складе 6,1%. В результаті за рахунок поширення мереж 5G, досягнень в області мобільних технологій і пакетів преміум-контенту обсяг доходів збільшиться з 449 млрд дол. у 2020 р до 605 млрд дол. через п’ять років.

“Пандемія загальмувала розвиток індустрії розваг і медіа в минулому році, але вона також прискорила і посилила зміну тенденцій, які вже трансформували галузь, — каже глобальний керівник практики розваг і медіа PwC Вернер Баллхауз. — Перенесення касових зборів на потокові платформи, перенесення контенту на мобільні пристрої, ускладнення відносин між творцями, виробниками та дистриб’юторами контенту — все це сприяло зміні динаміки і сфер впливу в індустрії. Наш прогноз показує, що потреба в контенті, подальший розвиток технологій, нові бізнес-моделі і способи створення цінності підсумкового продукту будуть стимулювати зростання галузі протягом наступних п’яти років і далі”.

За його словами, навіть у тих областях, які демонструють найбільш вражаюче зростання (наприклад, потокове відео), характер конкуренції, ймовірно, різко зміниться в найближчі роки, так як соціальний, політичний і нормативний контекст, в якому змушені працювати всі компанії, продовжує розвиватися непередбачуваним чином.

Нагадаємо, що загальносвітові витрати в 2021 р на рекламу збільшаться на 19% (без урахування політичних кампаній в США). Рівень доходів від реклами буде на 15% вище, ніж в 2019 р. Високі темпи зростання повинні зберегтися і в найближчому майбутньому.

Багато із драйверів зростання існували і до пандемії, яка вплинула на їх зростання. Серед них — розширення екосистем моільних застосунків, активність малого бізнесу і популярність транскордонних маркетплейсов, особливо тих, де присутній китайський бізнес.

На окремих ринках — Великої Британії, Бразилії, Китаї, Індії — темпи зростання перевищать 20%. Інші, в числі яких США, Канада, Австралія, будуть близькі до цього показника.

Total
0
Shares
Previous Article

Попит на персональні комп'ютери виріс за рік на 10%

Next Article

Міненерго затвердило критерії для внесення покупців електроенергії в чорний список

Related Posts
Total
0
Share