Світовий ринок пристроїв, що носяться, виріс на 34%

Інтерес до пристроїв, що носяться, в І кварталі 2021 р залишався великим, незважаючи на те, що обсяги продажів зменшилися в порівнянні з рекордним рівнем IV кварталу 2020 р. У цілому за три місяці з початку року було відвантажено 104,6 млн пристроїв, повідомляє аналітична компанія IDC.

Це на 34,4% більше в порівнянні з показником за перший квартал 2020 р, який дорівнює 77,8 млн одиниць. Аналітики відзначають, що відвантаження в першому кварталі вперше перевищили 100 млн одиниць, при цьому велика частина зростання припала на порівняно невеликі компанії, які зконцентровані на певних нішах. Нариклад, індійська компанія BoAt, яка зосередила зусилля на просуванні на місцевому ринку і змогла наростити продажі на 326,8%.

Інший приклад — компанія Oura, чиє кільце для відстеження фізичної активності привернуло увагу великих спортивних команд і споживачів. Сумарно всі компанії, що не входять до першої п’ятірки, наростили поставки на 55%, що перевищує зростання ринку в цілому.

Лідером ринку залишилася компанія Apple, частка якої за рік скоротилася з 32,3% до 28,8%. На другому місці знаходиться Samsung. Частка південнокорейської компанії за рік майже не змінилася — за підсумками кварталу вона дорівнює 11,3%, тоді як рік тому Samsung належало 11,2% ринку. Далі йде компанія Xiaomi, частка якої помітно скоротилася — з 13,3% до 9,7%. У першу п’ятірку також входять Huawei і вже згадана компанія BoAt. Їм належить 8,2% і 2,9% відповідно.

Нагадаємо, що за підсумками 2020 р галузь пристроїв, що носяться, показала рекордні результати, обсяг поставок вперше в історії взяв знакову позначку в 500 млн штук.

В поле зору аналітиків попали всілякі навушники і гарнітури, гаджети, що носяться на зап’ясті (розумний годинник, фітнес-браслети) і інша переносна електроніка.

Варто зазначити, що в 2020 р бестселерами на світовому ринку побутової техніки та електроніки стали прилади із голосовим управлінням — їх продажі зросли майже на 61%. Сегменти “розумних” продуктів зросли на 24%, до 28 млрд доларів у країнах Західної Європи. Найбільшою популярністю користувались детектори небезпеки, роботи-пилососи та прилади для приготування їжі.

Як вже повідомляло NotaВene, у січні поточного року компанія Google завершила операцію з придбання виробника смарт-годинників Fitbit.

Вперше про намір купити компанію-виробника розумних годинників Google розповіла в листопаді 2019 р. Однак зробити це їй не вдалося — Єврокомісія зацікавилася угодою і почала антимонопольне розслідування. Представники комісії були стурбовані тим, що Google може використовувати інформацію, яку збирають розумні годинники і фітнес-браслети, щоб зміцнити своє лідируюче становище на ринку цифрової реклами.

Total
0
Shares
Previous Article

Інвестиційна компанія Concorde Capital долучилась до видобутку бурштину

Next Article

Байден планує 5 трлн витрат з федерального бюджету протягом 10 років

Related Posts
Total
0
Share