Світовий ринок персональних комп’ютерів у 2022 р. очікує спад

Незважаючи на глобальний дефіцит електронних компонентів, галузь персональних комп’ютерів в поточному році покаже значне зростання, але вже в наступному році картина зміниться, повідомляє компанія International Data Corporation (IDC).

Оприлюднені дані враховують відвантаження традиційних настільних комп’ютерів, ноутбуків і робочих станцій. Планшети, гібридні лептопи з клавіатурою, що від’єднується, і сервери з архітектурою x86 в розгляд не беруться.

Аналітики вважають, що відвантаження ПК в нинішньому році в світовому масштабі складуть трохи більше 357 млн ​​одиниць. Якщо цей прогноз виправдається, зростання по відношенню до минулого року виявиться на рівні 18,1%.

Таке істотне збільшення поставок пояснюється стрімким розвитком платформ дистанційного навчання та віддаленої роботи в умовах триваючої пандемії.

Втім, вже в наступному році картина зміниться. IDC вважає, що продажі персональних комп’ютерів в річному обчисленні скоротяться на 2,9%.

Якщо розглядати п’ятирічний період, то показник CAGR (середньорічний темп зростання в складних відсотках) прогнозується на рівні 3%.

Нагадаємо, що в першому кварталі поточного року обсяг світового ринку персональних комп’ютерів і планшетів в штучному вираженні збільшився приблизно в півтора рази в порівнянні з I кварталом 2020 р.

Як вже повідомляло NotaВene, ринок традиційних персональних комп’ютерів (ПК) в регіоні EMEA, що включає Європу, Близький Схід і Африку, в першому кварталі 2021 р. продемонстрував вражаюче зростання. У річному вираженні продажі настільних систем, ноутбуків і робочих станцій виросли на 44,1%. Всього за три місяці з січня по березень було продано 23,9 млн ПК.

Варто зазначити, що китайський виробник комп’ютерів Lenovo оприлюднив фінансові показники діяльності в третій чверті 2020/2021 фінансового року, яка була закрита 31 грудня. Виручка компанії склала рекордні 17,2 млрд доларів США, що практично на 22% більше результату річної давності. Lenovo рапортує про рекордно велику частку на ринку персональних комп’ютерів: компанія зайняла 25,3% світової галузі. При цьому високі показники продемонстровані в усіх регіонах.

Total
0
Shares
Previous Article

Державний борг України за місяць зріс на 20 млрд грн

Next Article

Amazon купує кіностудію MGM за 8,45 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share