Світовий ринок ноутбуків виріс на 81%

У I кварталі 2021 р. глобальні поставки ноутбуків продовжили зростання, збільшившись на 81% в порівнянні з тим же періодом попереднього року, повідомляє компанія Strategy Analytics.

I квартал 2021 р. завершив перший рік пандемії, який продемонстрував різке зростання попиту на персональні пристрої, пов’язаний з тим, що мільйони людей були змушені перейти на віддалену роботу або навчатися вдома.

Strategy Analytics пояснює зростання попиту в цьому кварталі телероботою, електронним навчанням і іграми з дому і зазначає, що ринок може продовжити зростання, враховуючи широко освітлюваний брак ноутбуків, від якого вже кілька місяців страждають школи та інші організації.

На глобальному ринку ноутбуків домінують Lenovo і HP, за ними слідують Dell, Apple і Acer.

За словами галузевого аналітика з команди Strategy Analytics Чирага Упадхайя, хромбукі продовжують домінувати в освітньому секторі, оскільки попит на початкову освіту на розвинених ринках як і раніше високий.

“Ринок малого та середнього бізнесу також добре реагує на конкурентні ціни та керованість екосистеми Chrome, що забезпечує цій операційній системі зростаючу частку поставок в цьому сегменті і дає виробникам реальний шанс повільно підвищувати ціни і додавати функції для малого та середнього бізнесу та комерційного сектора”, — додає він.

Недавній звіт IDC також показав аналогічне зростання попиту на ноутбуки в I кварталі в Європі, на Близькому Сході і в Африці (ЕМЕА). Як повідомляється, поставки ПК в регіоні зросли на 44% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За даними IDC, в I кварталі виробники поставили майже 24 млн. пристроїв. Після кількох років спаду пандемія привела до найвищого рівня попиту в галузі за останнє десятиліття.

Згідно IDC, в даний час на ринку ПК ЕМЕА домінують HP і Lenovo, за ними слідують Dell, Acer і Asus, в той час як інші компанії, такі як Microsoft, Huawei і Samsung, також борються за свою частку ринку.

Нагадаємо, що за даними компанії Canalys, зростання світового ринку комп’ютерів в І кварталі склало 55%. Квартальні поставки ноутбуків і мобільних робочих станцій підскочили в річному численні на 79% — до 67,8 млн одиниць. У той же час попит на настільні системи скоротився на 5%, склавши 14,8 млн штук.

Як вже повідомляло NotaВene, за прогнозом дослідницької компанії International Data Corporation, продажі персональних компʼютерів збільшаться на 18,2% в 2021 році — до 357,4 млн штук, тоді як за підсумками минулого року зростання склало 12,9%.  

Total
0
Shares
Previous Article

Європа зіткнулася з нестачею складів для зберігання посилок

Next Article

Укрзалізниця сплатила 18 млн грн штрафу у справі про малодіяльні станції

Related Posts
Читать дальше

Поблизу угорсько-українського кордону будується найбільший в Європі залізничний термінал

У місті Фенешлитке (Угорщина), що розташовано поблизу угорсько-українського кордону, почалося будівництво найбільшого в Європі інтермодального залізничного комбінованого терміналу…
Total
0
Share