Світовий парк контейнерів збільшився минулого року на 14%

Глобальний парк контейнерів збільшився минулого року на 7,2 млн TEU, або 14%, до 50,5 млн TEU, повідомляє ЦТС.

Старший аналітик із контейнерного обладнання компанії Drewry Shipping Consultants Джон Фоссі пояснює таку динаміку різким посиленням попиту на обладнання, зумовленим зростанням обсягів на тлі посткоронакризового відновлення національних економік.

Зокрема він відзначає зростання в сегменті перевезень швидкопсувних продуктів, напоїв і наливної хімії, що стимулює попит як на рефрижераторні контейнери, так і на танк-контейнери.

З іншого боку, зростання попиту обумовлено різким зниженням продуктивності та уповільненням обороту контейнерів.

За оцінками Drewry, термін обороту контейнера збільшився минулого року в середньому на 30% через затримки в порту, перебої в наземному кордоні та роботу морських ліній. За прогнозами Drewry, цього року обсяг виробництва нових контейнерів скоротиться до 4,5-4,8 млн TEU.

Зараз Китай абсолютно домінує на ринку виробництва контейнерів: минулого року його частка ринку становила 97%. Однак Фоссі повідомив, що цього року у В’єтнамі буде запущено два нові заводи, які згодом можуть наростити виробництво приблизно до 1 млн TEU на рік. Це може в перспективі зумовити зниження цін.

Нагадаємо, що в 2020 р. морські торгові суда втратили більше трьох тисяч контейнерів, а в перші чотири місяці 2021 р. за борт пішло понад тисячу контейнерів. Це рекордний показник за останні сім років.

Як вже повідомляло NotaВene.news, різке зростання обсягів контейнерної перевалки в першому півріччі 2021 р дозволило портовому комплексу Лос-Анджелес / Лонг-Біч обігнати Гонконг в рейтингу найбільших контейнерних портів світу.

Варто зазначити, що індекс вартості фрахту Baltic Dry, що відслідковує ціни на морські перевезення насипних і навалочних вантажів по всьому світу, піднявся до максимальної позначки за 11 років.

Total
0
Shares
Previous Article

Борг населення за комунальні послуги зріс до 81,4 млрд грн

Next Article

Частка сільського господарства у ВВП України склала понад 10%

Related Posts
Читать дальше

НКРЕКП оголосила про початок розслідування зловживань на ринку електроенергії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) винісла питання про проведення розслідування…
Total
0
Share