Світовий банк покращив прогноз зростання ВВП України

Світовий банк (СБ) підвищив прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2021 році до 3,8%, тоді як на початку січня він оцінював перспективи відновлення у 3%, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна“.

Відповідно до березневого економічного огляду Світового банку для регіону Європи та Центральної Азії, прогноз зростання ВВП у 2022 р. погіршено до 3% проти 3,1% у січневому прогнозі.

Помірне відновлення економіки України у 2021 р. Світовий банк пояснює високою невизначеністю, пов’язаною з темпами вакцинації проти COVID-19 і економічною політикою щодо поліпшення інвестицій і забезпечення макроекономічної стабільності. Водночас, сільське господарство і переробна промисловість показують позитивні тенденції.

Нагадаємо, на початку січня Світовий банк оприлюднив огляд “Перспективи світової економіки”, згідно якого валовий внутрішній продукт України в 2021 р. може зрости на 3%, а у 2022 р. — на 3,1%.

Варто зазначити, що у жовтні минулого року Світовий банк очікував зростання ВВП України на рівні 1,5%. При цьому оцінка падіння економіки України в 2020 р. залишилась без змін — на рівні 5,5%.

Як вже повідомляв NotaВene, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозує, що валовий внутрішній продукт України після спаду на 4,2% у 2020 р. за інфляції 5% у 2021 р. збільшиться на 4,1% у разі зростання інфляції до 6,9%, а у 2022 р. відновлення економіки сповільниться до 3,8% за зниження інфляції до 5,3%.

Total
0
Shares
Previous Article

Рада визначилась з об'єктами держвласності, що не підлягають приватизації

Next Article

Перехід на зелену енергетику підвищить ціни на сталь на 60%

Related Posts
Читать дальше

АМКУ дозволив співвласнику АТБ узяти під контроль нафтогазовидобувну компанію

Антимонопольний комітет дозволив ТОВ “Трайдент Геоінвест України” співвласника мережі АТБ Геннадія Буткевича отримати контроль над ПрАТ “НВК Укрнафтінвест”…
Total
0
Share