Світовий банк погіршив прогноз зростання економіки у 2022 р.

Світовий ВВП у 2022 р. зросте на 4,1%, йдеться у січневому огляді Світового банку (СБ) “Перспективи світової економіки” (Global Economic Prospects, GEP). У червні минулого року СБ очікував зростання світової економіки на 4,3%.

Погіршення прогнозу відображає спалахи COVID-19, скорочення бюджетних стимулів і проблеми з поставками, що зберігаються,.

“Наступного року прогнозується повернення обсягів виробництва та інвестицій у країнах з розвиненою економікою до рівня, що існував до пандемії, проте в країнах з ринком, що формується, і країнах, що розвиваються, вони залишаться помітно нижче”, — йдеться в повідомленні СБ.

Оцінку підйому глобального ВВП у 2021 р. знижено на 0,1 процентного пункту порівняно з червневим прогнозом, до 5,5%. Це найвищі пострецесійні темпи підвищення за 80 років.

Уповільнення зростання прогнозується у більшості найбільших економік світу. У тому числі в США, як очікується, зростання у поточному році сповільниться до 3,7% з 5,6% у 2021 р., у Китаї — до 5,1% з 8%, у єврозоні — до 4,2% з 5 2%.

Тим часом ВВП Індії, згідно з новим прогнозом, зросте на 8,7% після очікуваного підйому на 8,3% у 2021 р.

Знижувальні ризики для прогнозу зростання світової економіки включають повернення пандемії, подальші перебої в поставках, дестабілізацію інфляційних очікувань, несподівані фінансові стреси і можливі кліматичні катастрофи, відзначає СБ.

Крім того, влада економік, що розвиваються, стикається з проблемами підвищеного інфляційного тиску та обмежених можливостей бюджетів. У довгостроковій перспективі цим країнам необхідно буде провести реформи, спрямовані на зниження залежності від цін на сировинні товари, скорочення нерівності та підвищення готовності до криз, йдеться у доповіді.

Президент групи Світового банку Девід Мелпас під час презентації доповіді також вказав на низку інших проблем, включаючи масовий вихід людей зі складу робочої сили в США, високий рівень запозичень з боку урядів розвинених країн, що знижує обсяг доступних коштів для інших держав, та проблеми малого бізнесу.

Світовий банк прогнозує зростання ВВП України в 2022 р. на 3,2%, а в 2023 р. — на 3,5%. Його оцінка щодо зростання української економіки за 2021 р. — 3,4% (у 2020 р. ВВП України скоротився на 4%, у 2019 р.збільшився на 3,2%).

Нагадаємо, що Міжнародне рейтингове агентство Fitch оприлюднило грудневу доповідь Global Economic Outlook (GEO), в якій знизило прогноз зростання світової економіки на 2021 р. до 5,7% з очікуваних у вересні 6%, відзначивши негативні наслідки високої інфляції, а також проблем, що зберігаються в ланцюжках поставок. Варто зазначити, що прогноз зростання світового ВВП на 2022 р. знижено до 4,2% з 4,4%.

Як розповідає NotaВene в окремому матеріалі, світовий дефіцит ключових товарів, зростання цін та інфляція у США — все це тисне на національні валюти та ціни на внутрішніх ринках, створюючи соціальні та економічні виклики країнам із низькою купівельною спроможністю. Це вже реалізований ризик нерівномірного відновлення світової економіки. У 2022 р. перед економіками, що розвиваються, повстануть нові ризики.

Total
0
Shares
Previous Article

Нові правила з нового 2022 року

Next Article

Видобуток вугілля в Україні за рік збільшився на 2%

Related Posts
Читать дальше

Претензії НАБУ до Дихне є наслідком законодавчих абсурдів щодо майна держпідприємств, – експерт

Претензії до колишнього очільника аеропорту «Бориспіль» Євгена Дихне з боку правоохоронців є наслідком застарілого законодавства, що регулює відносини…
Total
0
Share