Світовий банк назвав три країни з найшвидшим зростанням економіки в 2021 р

Світова економіка в 2021 р зросте на 5,6%, що стане найвищим за останні 80 років показником темпів відновлення економіки після рецесії, йдеться в доповіді Світового банку Global Economic Prospects за червень.

Світовий банк (СБ) зазначає, що зростання буде носити нерівномірний характер і в значній мірі відображати різкий економічний підйом в деяких великих країнах.

Згідно з прогнозом організації, в 2021 р найбільше зростання економіки продемонструє Китай — 8,5%, на другому місці опиниться Індія (+ 8,3%), третє місце займають США (+ 6,8%).

Світовий банк залишив прогноз зростання валового внутрішнього продукту України у 2021 р на рівні 3,8%.  У 2022 р і 2023 р ВВП зросте на 3,1%, за прогнозом СБ.

СБ також вказав, що в багатьох країнах, що розвиваються, і країнах з ринком, що формується, відновлення економіки буде стримуватися збільшенням числа хворих коронавірусом, перешкодами для вакцинації і частковим припиненням макроекономічної підтримки.

Незважаючи на відновлення економіки, світовий обсяг виробництва до кінця поточного року виявиться приблизно на 2% нижче в порівнянні з прогнозами, зробленими до початку пандемії. Приблизно дві третини країн з ринком, що формується і країн, що розвиваються, не зможуть компенсувати зниження доходу на душу населення до 2022 р. Пандемія звела нанівець досягнення в області скорочення бідності і сприяла посиленню нестабільності і збільшенню інших довгострокових проблем в тих країнах з низьким рівнем доходу, де спостерігається відставання з вакцинацією.

“Не дивлячись на обнадійливі ознаки відновлення світової економіки, пандемія продовжує посилювати бідність і нерівність серед населення країн, що розвиваються по всьому світу, — заявив президент групи Світового банку Девід Малпасс. — У наявності нагальна потреба прийняття скоординованих в світовому масштабі заходів щодо прискорення розподілу вакцин і пом’якшення боргового тягаря, особливо в країнах з низьким рівнем доходу”.

У міру ослаблення кризи в охороні здоров’я необхідно буде зайнятися подоланням довгострокових наслідків пандемії і вжити заходів зі стимулювання екологічного, стійкого та інклюзивного зростання економіки, не втрачаючи з уваги збереження макроекономічної стабільності, відзначає Малпасс.

Як вже повідомляло NotaВene, Світовий банк підвищив прогноз зростання валового внутрішнього продукту України у 2021 р до 3,8%, тоді як на початку січня він оцінював перспективи відновлення у 3%.

Помірне відновлення економіки України у 2021 р СБ пояснює високою невизначеністю, пов’язаною з темпами вакцинації проти COVID-19 і економічною політикою щодо поліпшення інвестицій і забезпечення макроекономічної стабільності. Водночас, сільське господарство і переробна промисловість показують позитивні тенденції.

Total
0
Shares
Previous Article

Мінфін залучив до бюджету понад 19 млрд грн від розміщення ОВДП

Next Article

Бориспіль збільшує обслуговування вантажів в порівнянні з минулим роком

Related Posts
Total
0
Share