Світовий банк надасть Україні дві позики на 411 млн дол.

Україна та Міжнародний банк реконструкції та розвитку уклали дві кредитні угоди на загальну суму 411 млн доларів США. Угоди стосуються розвитку вищої освіти в Україні та підвищення стійкості енергосистеми для інтеграції в європейську енергомережу ENTSO-E, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Прем’єр Денис Шмигаль провів зустріч з віце-президентом Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анною Б’єрде, під час якої було укладено дві угоди (загалом — на 411 млн дол.):

— Договір гарантії (встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в ПрАТ “Укргідроенерго”) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку, що діє від імені Фонду чистих технологій, на 211 млн дол.;

— Угоду про позику (проєкт “Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів”) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку на 200 млн дол.

Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР, International Bank for Reconstruction and Development) — основна кредитна установа Світового банку.

Нагадаємо, що на початку червня Україна успішно завершила переговори зі Світовим банком щодо залучення 211 млн дол. на реалізацію інвестиційного проєкту ПрАТ “Укргідроенерго” з підвищення стійкості енергосистеми.

Як вже повідомляло NotaВene, Україна отримала майже 2,5 млрд грн від Світового банку на закупівлю вакцин від COVID-19.

Варто зазначити, що на початку поточного року Світовий банк покращив прогноз зростання ВВП України. У 2021 р валовий внутрішній продукт України може зрости на 3%, а у 2022 р — на 3,1%. У жовтні минулого року Світовий банк очікував зростання ВВП України на рівні 1,5%. Слід зазначити, що оцінка падіння економіки України в 2020 р залишилась без змін — на рівні 5,5%.

Total
0
Shares
Previous Article

Експорт електроенергії перевищив імпорт у 2,4 раза

Next Article

Перевезення металопродукції річним транспортом впали на 84 %

Related Posts
Total
0
Share