Світовий банк інвестує в українську енергетику 211 млн дол.

Україна успішно завершила переговори зі Світовим банком щодо залучення 211 млн дол. на реалізацію інвестиційного проєкту ПрАТ “Укргідроенерго” з підвищення стійкості енергосистеми, повідомляє Міністерство енергетики.

“Ми офіційно завершили переговорний процес і підписали протокол переговорів. Реалізація проєкту сприятиме підвищенню надійності роботи української енергосистеми, виконанню вимог щодо функціонування в синхронному режимі з європейськими мережами та міжнародних зобов’язань у сфері скорочення викидів парникових газів”, — заявив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко.

Так, в рамках проєкту “Україна — Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі (встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в ПрАТ “Укргідроенерго”)” планується залучення 177 млн дол. з боку Світового банку та 34 млн дол. від Фонду чистих технологій. Розгляд пакету гарантійних та фінансових угод радою директорів Світового банку відбудеться до кінця червня.

Зокрема, в межах проєкту передбачено встановлення систем акумулювання енергії потужністю 197 МВт на Київській ГАЕС, Канівській ГЕС, Кременчуцькій ГЕС і Середньодніпровській ГЕС; сонячні електростанції з потужністю 35,9 МВт та 28 МВт, а також акумулятори потужністю 15 МВт на Дністровській ГЕС.

Відзначається, що таке оновлення дозволить надати оператору системи передачі — НЕК “Укренерго” додатковий резерв підтримки частоти та розширити регулюючий діапазон автоматичного резерву відновлення частоти.

Нагадаємо, у січні поточного року Кабінет міністрів перебрав управління над державними підприємствами “НАЕК” Енергоатом“, ПрАТ “Укргідроенерго”, ПрАТ “Нижньодністровська ГЕС “і трьома теплоелектроцентралями.

Як вже повідомляло NotaВene, ПрАТ “НЕК” Укренерго“ в 2020 р отримало 27 млрд 498,47 млн грн чистого збитку проти 1 млрд 857,391 млн грн чистого прибутку за 2019 р.

Раніше Укренерго неодноразово відзначало, що основна діяльність оператора по передачі і диспетчеризації в 2020 р. є прибутковою, тоді як збитки пов’язані з покладеними на компанію спеціальними зобов’язаннями по населенню і покриттю “зеленого” тарифу перед ДП “Гарантований покупець”, витрати по яких повністю не покриваються існуючим тарифом.

Total
0
Shares
Previous Article

За рік Україна наростила імпорт свинини у 2,5 рази

Next Article

Сальвадор першим у світі узаконив біткоін як платіжний засіб

Related Posts
Total
0
Share