Світовий банк дає 100 млн дол. на кредити малому та середньому бізнесу

Світовий банк затвердив надання додаткових коштів у розмірі 100 млн доларів США для проєкту Доступ до довгострокового фінансування у рамках боротьби України з наслідками пандемії COVID-19, повідомляє агентство “Укрінформ“.

Рада виконавчих директорів Світового банку затвердила надання додаткових коштів у розмірі 100 млн дол. для проєкту Доступ до довгострокового фінансування у рамках боротьби України з наслідками пандемії COVID-19.

Український державний Укрексімбанк є позичальником та виконавцем діючого проєкту. Виділені додаткові кошти Укрексімбанк використає для надання позик експортно-орієнтованим малим та середнім підприємствам (МСП), які постраждали від пандемії COVID-19.

Проєкт зосереджений на наданні субкредитів з більш тривалим строком погашення, ніж ті, що зараз пропонуються на ринку.

“Протягом багатьох років Світовий банк підтримує малий та середній бізнес, який повинен стати основою економіки України. Ці нові позики від Укрексімбанку створять робочі місця, стимулюватимуть конкурентоспроможність, допоможуть українським компаніям знаходити нових клієнтів за кордоном, збільшуватимуть доходи та сприятимуть зменшенню рівня бідності по мірі виходу України з пандемії”, — заявив регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі.

Проєкт Доступ до довгострокового фінансування на загальну суму у 150 млн дол. впроваджується з літа 2018 р і вже забезпечив суттєвий позитивний вплив на сектор малого та середнього підприємництва. За проєктом профінансовано понад 50 підприємств з усієї України.

Варто зазначити, що малий і середній бізнес в Україні забезпечує 61% доданої вартості, 37% податкових надходжень та 73% робочих місць.

Нагадаємо, Державна податкова служба (ДПС) у 2021 р. не має наміру проводити планові перевірки фізичних осіб – підприємців, а також малого та середнього бізнесу. Про це  під час презентації публічного звіту ДПС за минулий рік заявила перший заступник голови відомства Наталія Рубан.

Як вже повідомляв NotaВene, більшість представників малого бізнесу вважають, що поточна економічна ситуація в країні не є сприятливою для бізнесу. Таку оцінку поставили 80% опитаних, згідно з даними дослідження “Індекс очікувань малого бізнесу” Європейської Бізнес Асоціації у рамках проєкту Unlimit Ukraine.

Total
0
Shares
Previous Article

Кількість зареєстрованих в Україні електромобілів досягла 23,7 тис.

Next Article

Порт Південний знову очолив Олександр Олійник

Related Posts
Total
0
Share