Світовий автопром втратить 110 млрд дол. через дефіцит мікросхем

Глобальний дефіцит напівпровідників обійдеться автомобільної промисловості в 110 млрд доларів США, повідомляє CNBC з посиланням на дані консалтингової компанії AlixPartners. У січні аналітики прогнозували падіння доходів на 60,6 млрд дол.

Дефіцит мікросхем був викликаний декількома факторами, серед яких пожежа на заводі постачальника мікросхем Renesas поблизу Токіо, енергетичний колапс в Техасі і посуха на Тайвані, перелічує AlixPartners. Все це наклалося на перебої з поставками через глобальний локдаун на тлі пандемії коронавірусу.

Автовиробник Ford Motor спрогнозував падіння своїх доходів на 2,5 млрд до кінця 2021 р. General Motors очікує скорочення доходів на суму від 1,5 млрд дол. до 2 млрд дол.

“Зараз у звичайному автомобілі налічується до 1400 мікросхем, і це число буде рости в міру того як галузь буде рухатися в бік збільшення виробництва електромобілів і безпілотного транспорту. Дефіцит чіпів — насправді критичне питання для галузі”, — стверджує AlixPartners.

За словами аналітиків, найсильніший удар галузь відчує в II кварталі поточного року, потім ситуація буде поступово поліпшуватися. До нормального життя автопром зможе повернутися тільки у 2022 р.

Нагадаємо, що Європейський Союз вирішив подвоїти частку на ринку чіпів і виділяє більше 150 млрд дол. на розробку наступного покоління цифрових індустрій в нинішньому десятилітті, прагнучи наздогнати конкурентів у США і Східній Азії в таких сферах, як виробництво мікросхем і штучний інтелект.

Варто зазначити, що Індія виділятиме 1 млрд дол. кожній компанії, яка запустить виробництво мікрочіпів. Влада країни готова надати виробникам гарантії збуту продукції, випущеної на території Індії. По-перше, вироби місцевого виробництва будуть закуповувати урядові структури. По-друге, потреби приватного сектора теж будуть враховуватися. Поки подібні ініціативи проходять стадію обговорення, і влада Індії ще не вирішила, за рахунок чого зможе виправдати подібні субсидії.

Про кризу з постачанням напівпровідників NotaВene розповідало в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Виплати України за держборгом збільшаться

Next Article

Незабаром в уряді з'являться вакансії на двох міністрів

Related Posts
Читать дальше

Компанія з ОАЕ допоможе Україні впроваджувати блокчейн-технології в державні процеси і послуги

15 лютого Міністерство цифрової трансформації України і компанія INTELMAX Management Consulting з Об’єднаних Арабських Еміратів підписали меморандум про…
Total
0
Share