Світові витрати на хмарні сервіси збільшилися на 35%

Попит на послуги хмарної інфраструктури продовжує зростати. Світові витрати за цією статтею у третьому кварталі 2021 р досягли рекордної суми 49,4 млрд доларів США, збільшившись у річному вираженні на 35%, повідомляє аналітична компанія Canalys.

Стійке зростання витрат на хмарні сервіси аналітики пояснюють дією низки факторів, зокрема, тим, що величезна кількість людей продовжує працювати і вчитися віддалено. На витрати на хмарні сервіси, як і раніше, впливають зусилля з цифрової трансформації, необхідні для підтримки безперервності бізнесу під час збоїв, пов’язаних з пандемією. У свою чергу, основні постачальники хмарних послуг наголосили на розширенні географічного охоплення центрами обробки даних для задоволення зростаючого попиту.

Протек, на думку експертів Canalys, на можливостях розширення неминуче позначається глобальна нестача мікросхем, оскільки постачальники компонентів для центрів обробки даних стикаються з термінами виконання замовлень, що збільшуються, і вищими цінами, які вони перекладають на постачальників обладнання.

“Спільний попит на обчислювальні ресурси випереджає зростання виробничих потужностей з виробництва мікросхем, і розширення інфраструктури може стати обмеженим для постачальників хмарних послуг”, — охарактеризував ситуацію аналітик Canalys Блейк Мюррей.

Займаючи 32% ринку, провідним постачальником хмарних послуг є Amazon Web Services (AWS). Друге місце з 21% займає Microsoft Azure, а третє — Google Cloud з 8%.

Нагадаємо, що глобальний державний ринок інформаційних технологій у 2022 р продемонструє зростання у 6,5% в грошовому вираженні.

У поточному році, вважають експерти Gartner, сумарні IT-витрати в державному секторі складуть близько 523,2 млрд доларів США, піднявшись на 9,5% в порівнянні з минулим роком. Найбільшим сегментом стануть IT-сервіси з результатом 188,1 млрд дол. Ще 135,6 млрд дол. принесе програмне забезпечення. На внутрішні сервіси доведеться 64,2 млрд дол., на телекомунікаційні сервіси — 61,5 млрд дол. Витрати в області пристроїв складуть 41 млрд дол., в сфері дата-центрів — 32,7 млрд дол.

Як вже повідомляло NotaВene, компанія Gartner оприлюднила прогноз по світовому ринку інформаційних технологій. IT-галузь повернеться до зростання після торішнього спаду, обумовленого пандемією і економічними труднощами в різних регіонах по всьому світу.

За підсумками 2020 р. обсяг галузі в грошовому вираженні склав 3,76 трлн дол. Це на 2,2% менше в порівнянні з попереднім роком. Найбільш значне падіння зафіксоване в сегменті електронних пристроїв: тут виручка постачальників знизилася на 6,9%.

Втім, вже в поточному році світова IT-галузь повернеться до зростання. Експерти Gartner вважають, що її обсяг досягне 4,07 трлн дол., збільшившись на 8,4% по відношенню до 2020 р. Причому зростання витрат буде спостерігатися в усіх без винятку категоріях.

Total
0
Shares
Previous Article

За 9 місяців грошові перекази в Україну становили 10,3 млрд дол.

Next Article

Україна вдвічі скоротила експорт меду

Related Posts
Читать дальше

Нафтогаз і Оператор ГТС братимуть участь у сертифікації Північного потоку-2

Німеччина підтвердила участь НАК “Нафтогаз України” та “Оператора ГТС” у процесі сертифікації газопроводу Північний потік-2, повідомляє Укрінформ з…
Читать дальше

Шмигаль доручив Мінінфраструктури розробити програму підтримки авіакомпаній

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив Міністерству інфраструктури представити до 22 лютого проект програми державної підтримки українських авіакомпаній. Про це…
Total
0
Share