Світові викиди повернуться до допандемічного рівня вже цього року

Світові викиди вуглекислого газу 2021 р повернуться на рівень 2019 р, йдеться в оцінці експертної групи Global Carbon Project, підготовленої до екологічного саміту COP26 у Глазго. повідомляє агентство Bloomberg.

Викиди від спалювання копалин енергоресурсів у 2021 р зростуть на 4,9% порівняно з коронавірусним 2020 р до 36,4 млрд т CO2. Минулого року вони впали на 5,4%.

У тому числі викиди від спалювання вугілля зростуть на 5,7%, після того як споживання цього палива в Індії зросло на 15%, а в Китаї — на 2,5%. “Якщо не буде зниження споживання вугілля, ми побачимо зростання викидів у 2022 та 2023 роках”, — цитує Financial Times слова одного з авторів дослідження.

У Глазго укладено угоду більш ніж 40 країн про припинення використання вугілля як за їх межами, так і всередині країн та інвестицій у 20 млрд доларів США на ці цілі. Серед її учасників Польща, що історично залежала від вугілля, а також В’єтнам і Чилі, але немає основних країн вугільної енергетики — Індії та Китаю. Китай раніше заявив, що припиняє фінансування вугільних проєктів за кордоном, але не всередині країни.

Нагадаємо, що Україна має намір взяти зобов’язання до 2030 р скоротити викиди парникових газів на 65% в порівнянні з рівнем 1990 р.

Як вже повідомляло NotaВene, проєкт розпорядження Кабінету міністрів про другий національно-визначений внесок України до Паризької угоди передбачає скорочення викидів парникових газів на 65% від рівня 1990 р. Це додаткових 25%, коли 2016 р Україна взяла на себе зобов’язання скоротити викиди на 40%.

Скорочення на 40% викидів СО2 в атмосферу для України можливе тільки внаслідок скорочення виробництва: менше виробляється електроенергії, мінеральних добрив, виплавляється металу, ніж 30 років тому.

Варто зазначити, що економічні втрати України внаслідок впливу токсичних викидів вугільних ТЕС на населення оцінюються в 3,2 млрд євро або близько 100 млрд грн, що рівнозначно з видатками державного бюджету на оборону за 2019 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна отримуватиме вугілля з Польщі, США і ПАР

Next Article

Видобуток газу в Україні за 10 місяців знизився на 3%

Related Posts
Total
0
Share