Світові продажі прикрас з діамантами зростуть до 7%

У 2022 р. глобальні продажі ювелірних виробів з діамантами можуть зрости на 5-7% на тлі зростання попиту, що триває, на основних ринках, прогнозують аналітики консалтингової компанії Bain в огляді The Global Diamond Industry 2021-22.

У консервативному сценарії Bain допускає уповільнення продажів у другому півріччі та спад у 2023 р., спричинений насамперед зростанням відсоткових ставок та поновленням подорожей.

У 2021 р. ринки предметів розкоші та ювелірних виробів з діамантами продемонстрували рекордне за десятиліття зростання (на 35% та 29% відповідно), зазначає Bain. Продажі ювелірних виробів з діамантами відновилися, оскільки обмеження, що викликані COVID-19, були ослаблені, а можливості для покупок подарунків у сфері вражень залишалися низькими. Маркетинг і відродження попиту, пов’язаного з відстроченими весіллями, також сприяли зростанню продажів.

Bain очікує, що перше півріччя 2022 р.буде успішним для ринку, а після можливе як продовження зростання (основний сценарій), так і короткострокова корекція.

У сценарії відновлення, що триває, очікується, що США і Китай збережуть стійкий імпульс зростання, тоді як інші регіони повернуться до своїх допандемійних рівнів. Активність на ринку підкріплюватиметься успішними програмами вакцинації, відсутністю масштабних локдаунів та відновленням міжрегіональних поїздок.

У цьому випадку в 2022 р. продажі ювелірних виробів з діамантами можуть зрости на 5-7%, після чого сповільняться до 2-4%. Зростання попиту, що продовжується, і обмежена пропозиція алмазної сировини принесуть користь як гірничодобувним компаніям, так і учасникам midstream, підтримуючи подальше зростання цін.

У сценарії короткострокової корекції попит на прикраси уповільниться у другому півріччі 2022 р. — першому півріччі 2023 р. на тлі зростання відсоткових ставок та можливого зростання податків, що позначиться на споживчій активності. Споживчі переваги, що відновилися, в секторі вражень і подорожей скоротять витрати на прикраси.

При цьому сценарії попит на ювелірні вироби підросте лише на 2-4% у 2022 р., а наступного року — впаде на 2-4%, вважає Bain. У 2024 р. ринок повернеться до зростання на 1-3% на тлі 2% підвищення ВВП і зростання середнього класу в Китаї та Індії.

У міру зниження роздрібного продажу попит на діаманти з боку ювелірів може також знизитися, порушуючи паритет цін на алмази та діаманти у короткостроковій перспективі.

Попит на алмази навіть у цьому сценарії буде стабільним, але виробничі прогнози будуть консервативнішими, припускаючи середньострокове зниження світового видобутку на 1-2% на рік.

При цьому найбільш імовірний розвиток подій ближче до результату зростання, що триває, у всіх сегментах, оскільки галузь знаходиться в набагато кращому фінансовому становищі, ніж під час попередніх рецесій. Рівні запасів ювелірних виробів із діамантами, а також діамантів та алмазів є одними з найнижчих та найздоровіших у галузі за останнє десятиліття, вважає Bain.

Сильний попит на прикраси з діамантами, вичерпання запасів та активізація огранювальних підприємств Індії на початку минулого року спричинили зростання цін на алмази та діаманти. Ціни на алмази у 2021 р. зросли на 21% (після падіння на 7% та 11% у 2019 р. та 2020 р. відповідно), ціни на діаманти — на 9% (після падіння на 3% та 5% відповідно). До кінця минулого року ціни на алмази та діаманти досягли попередніх пандемії рівнів та своїх середніх значень, але, як і раніше, нижчі за історичні максимуми 2011 р. Алмази — на 26% нижче за ті рівні, діаманти — на 20%, йдеться в доповіді.

Видобуток алмазів у 2021 р. зріс на 5%, до 116 млн карат, що все ще на 20% нижче за рівень 2019 р. Зростання на 16 млн карат, яке було забезпечене за рахунок переробки більш багатої руди або відновлення роботи ряду родовищ у Ботсвані, Канаді, Росії та ПАР, компенсоване випаданням 11 млн карат, які видобувалися на закритому наприкінці 2020 р. австралійському руднику Argyle.

Продажі алмазної сировини при цьому зросли на 62%, оскільки виробники реалізували основну масу своїх запасів, щоб задовольнити попит із боку огранщиків. До кінця 2021 р. запаси в секторі переробки досягли історичного мінімуму, скоротившись до 29 млн карат, що близько до середнього технологічного рівня. Рентабельність видобувних компаній за рахунок активного продажу та зростання цін зросла на 9-11 п.п.

За оцінкою Bain, видобуток у 2022 р. досягне понад 120 млн карат, але навряд чи наблизиться до допандемійних рівнів протягом наступних п’яти років. Через брак нових великих проєктів та обмеженість інвестицій у геологорозвідку зростання виробництва залишиться на рівні 1-2% на рік протягом п’яти років. Зростання попиту та дефіцит виробництва підтримають ціни на алмазну сировину.

Зростання пропозиції з боку ювелірних виробів також обмежене, вважає Bain, принаймні, у середньостроковій перспективі: для цього роздрібні націнки та дисконти в ломбардах мають бути компенсовані різким зростанням цін на діаманти та створенням надійних механізмом оцінки для власників прикрас, які бажають їх продати.

Нагадаємо, що за час коронавірусної кризи фінансовий стан людей в світі збільшився до рекордного рівня в 250 трлн доларів США. 

Як вже повідомляло NotaВene.news, журнал Forbes оприлюднив рейтинг найбагатших людей світу за підсумками 2021 р. Першу сходинку посідає засновник Amazon Джефф Безос, до списку увійшли сім українських мільярдерів.

Слід зазначити, що світовий попит на золоті ювелірні вироби в 2020 р. році впав до рекордного мінімуму з моменту початку спостережень в 1995 р.

Кількість мільярдерів у 35-у щорічному списку найбагатших людей планети за версією Forbes зросла до безпрецедентних 2755, що на 660 більше, ніж рік тому. Їхні статки за рік зросли на 5 трлн доларів США і загалом становлять 13,1 трлн дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Аеропорт Бориспіль збільшив вантажообіг до 4-річного максимуму

Next Article

НБУ назвав найбільш прибуткові та збиткові банки за 2021 р.

Related Posts
Total
0
Share