Світові поставки телевізорів зросли на 11,5%

У той час як попит на телевізори в Китаї і Європі знизився через початок циклічного спаду, квартальні продажі цих пристроїв в Північній Америці в першому кварталі 2021 р досягли історичного максимуму. Цьому сприяло впровадження в економіку принципу “залишайся вдома” і урядові стимули, повідомляє TrendForce.

Згідно з останніми дослідженнями TrendForce, такі заходи як роздача в березні 2021 р стимулюючих чеків на суму 1400 доларів більшості громадян США призвели до того, що продажі телевізорів в Північній Америці сприяли збільшенню світових продажів до 49,96 млн одиниць, що на 24,2% менше в порівнянні з попереднім кварталом, але на 11,5% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Збільшення термінів поставки телевізійних панелей і інших компонентів телевізорів в цьому році призвели до розбалансованості поставок. Терміни відвантаження збільшилися, в результаті чого деякі поставки були перенесені з першого кварталу на другий. У зв’язку з цим TrendForce переглядає свій прогноз відвантаження телевізорів на другий квартал до 52,38 млн одиниць, що на 4,8% більше в порівнянні з першим кварталом. Однак, оскільки ціни на телевізійні панелі стрімко росли за останній рік, більшість брендів вважають свої лінійки телевізорів середнього та невеликого розміру (43 дюйма і менше) нерентабельними. Не дивно, що з початку другого кварталу вони поступово стали фокусуватися на більш прибуткових моделях з екранами більшого розміру.

Нагадаємо, Samsung продовжує займати лідируючу позицію на світовому ринку телевізорів. Південнокорейський гігант завойовує перше місце п’ятнадцятий рік поспіль.

За оцінками компанії Omdia, в останній чверті 2020 р на частку Samsung довелося 31,8% в загальному обсязі виручки від реалізації ТБ-панелей в глобальному масштабі. За підсумками минулого року в цілому компанія також отримала найбільшу частку серед усіх постачальників — 31,9%.

Як вже повідомляло NotaВene, нестача чіпів призвела до зростання цін на телевізори і дисплеї. Відсутність планування і невірні прогнози вже призвели до того, що електроніка дорожчає в усіх сферах її використання. Найцікавіше, що дефіцит підкрався звідти, звідки не чекали – з області застарілих технологічних процесів. Брак копійчаних мікросхем гальмує виробництво складної електроніки і вганяє в кризу ринок з річним оборотом в сотні мільярдів доларів.

Total
0
Shares
Previous Article

Держгеокадастр оголосив про плани інвентаризації 1 млн га державної землі

Next Article

Список найбагатших людей світу очолив Бернар Арно

Related Posts
Total
0
Share