Світові ціни на рослинні олії, цукор і зернові досягли 10-річного максимуму

Різке зростання світових цін на рослинні олії, цукор і зернові в травні поточного року досягло найвищого значення з вересня 2011 р, повідомляє Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO).

Одним із факторів зростання Індексу цін Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) стало різке збільшення світових цін на рослинні олії, цукор і зернові — воно досягло найвищого значення з вересня 2011 р, яке лише на 7,6% нижче його історичного максимуму в номінальному вираженні.

Згідно зі звітом, у 2021 р у світі буде вироблено майже 2 821 млн тонн зернових, що на 1,9% перевищить обсяг виробництва 2020 р, причому найбільший приріст у 3,7% в порівнянні з попереднім роком очікується по кукурудзі.

Нагадаємо, що продовольча інфляція прискорюється у всьому світі. Індекс цін Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), що відображає їх помісячну динаміку, підскочив в порівнянні з травнем 2020 р на 39,7%. Це найзначніше зростання в річному обчисленні з 2011 р.

Як вже повідомляло NotaВene, світові ціни на продовольчі товари у липні знижувалися другий місяць поспіль після того як зростали протягом року та сягнули найвищого за 10 років рівня у травні.

Варто зазначити, що Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (Food and Agriculture Organization) кілька знизила свій прогноз за обсягом виробництва зернових в світі в 2021 р, який тепер становить 2 817 млн ​​тонн. При цьому даний показник залишається на 1,7%, або 47,8 млн тонн, вище, ніж у 2020 р, що може стати новим рекордним рівнем.

Total
0
Shares
Previous Article

Країни G20 виділили 227 млрд дол. на зелену енергетику з 2020 р

Next Article

Капітальні інвестиції в ІІ кварталі зросли на 17%

Related Posts
Total
0
Share