Світові ціни на продовольство знижуються другий місяць поспіль

Світові ціни на продовольчі товари у липні знижувалися другий місяць поспіль після того як зростали протягом року та сягнули найвищого за 10 років рівня у травні, повідомляє Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO).

Так, загальний Індекс цін на продовольство (FAO Food Price Index) становив 123 пункти у липні 2021 р, що на 1,2% менше за рівень червня. Водночас ціни залишаються на 31% вище за рівень червня 2020 р. Падіння в липні зумовлене зниженням котирувань на більшість зернових та рослинних олій, а також молочні продукти.

Індекс цін на зерно в липні скоротився на 3% проти червня внаслідок падіння цін на кукурудзу на 6%. Знизилися також ціни на ячмінь та сорго, а котирування пшениці зросли на 1,8 % та сягнули найвищого рівня з середини 2014 р.

Ціни на молочні продукти впали на 2,8% проти червня, найбільше — на сухе знежирене молоко, за яким йдуть вершкове масло, сухе незбиране молоко та сир.

Рослинна олія здешевшала на 1,4% до п’ятимісячного мінімуму, адже зниження цін на соєву, ріпакову та соняшникову олію з надлишком компенсувало зростання цін на пальмову.

Протилежну тенденцію, а саме — зростання на 1,7%, показав у липні цукор, ціни на який зростають вже четвертий місяць поспіль. Переважно це пов’язано з цінами на сиру нафту, а також впливом морозів на врожайність у Бразилії — найбільшому експортеру цукру у світі.

Індекс цін на м’ясо дещо зріс з червня, найбільше — на м’ясо птиці, великої рогатої худоби. Водночас ціни на свинину, навпаки, впали після зниження імпорту Китаю.

Нагадаємо, що світові ціни на продовольчі сировинні товари вперше за 12 місяців знизилися в червні.

“Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО (ІПЦФ) в червні 2021 р склало 124,6 пункту, що на 2,5% нижче травневого показника, але все ще на 33,9% вище показника за той же період минулого року. У червні рівень ІПЦФ знизився вперше після 12 місяців неухильного підвищення”, — зазначає FAO.

Як вже повідомляло NotaВene, продовольча інфляція прискорюється у всьому світі. Індекс цін Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), що відображає їх помісячну динаміку, підскочив в порівнянні з травнем 2020 р на 39,7%. Це найзначніше зростання в річному обчисленні з 2011 р.

Варто зазначити, що ціни на продовольство у березні досягли найвищого рівня з липня 2014 р. Ціновий індекс FAO, який відображає щомісячні зміни в цінах на найбільш поширені в світі продовольчі товари, в березні зріс до 118,5 пункту, що на 2,1% вище, ніж у лютому.

Найзначніше, за даними FAO, подорожчала рослинна олія. У березні її ціновий індекс виріс на 8% в порівнянні з березнем і досяг найвищої позначки з червня 2011 р. Експерти пояснюють зростання очікуваннями високого і стійкого попиту з боку виробників біодизельного палива. 

Total
0
Shares
Previous Article

Продажі ноутбуків у всьому світі збільшилися на 15%

Next Article

НБУ назвав найбільш прибуткові та збиткові банки в І півріччі

Related Posts
Total
0
Share