Світові ціни на продовольство виросли на 33% в річному вимірі

У вересні 2021 р світові ціни на продовольство до серпня зросли на 1,2%, індекс FAO досяг 130 пунктів. У річному вимірі зростання цін склало 32,8%, повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (Food and Agriculture Organization, FAO).

Зростання цін FAO зв’язала в першу чергу з подорожчанням більшості зернових культур і рослинних олій. Подорожчали акож цукор і молочна продукція, тоді як індекс цін на м’ясо залишився на колишньому рівні.

Індекс цін на зернові у вересні склав 132,5 пункту, що на 2,6 пункту (2%) вище серпневого показника і на 28,5 пункту (27,3%) вище за рівень вересня 2020 р. Найбільше зростання продемонстрували світові ціни на пшеницю — на 4% вище, ніж в серпні, і на 41% більше, ніж роком раніше.

“Підвищенню міжнародних цін на пшеницю сприяло подальше скорочення експортної пропозиції на тлі активного світового попиту”, — пояснюється в повідомленні.

Індекс цін на рослинні олії у вересні склав 168,6 пункту, що на 2,9 пункту (1,7%) вище в порівнянні з попереднім місяцем і приблизно на 60% вище показника за аналогічний період минулого року. Таке зростання обумовлене, перш за все, підвищенням котирувань пальмової та ріпакової олій, при цьому котирування соєвої і соняшникової олій знизилися. “Міжнародні ціни на пальмову олію демонструють зростання третій місяць поспіль і досягли максимальних за десять років значень”, — наголошується в повідомленні.

Індекс цін на молочну продукцію в вересні склав 117,9 пункту. Це на 1,7 пункту (1,5%) вище серпневого показника і на 15,6 пункту (15,2%) більше, ніж у вересні 2020 р. У вересні підвищилися міжнародні котирування всіх видів молочної продукції, включених в індекс, при цьому різке зростання продемонстрували ціни на знежирене сухе молоко і вершкове масло. Це пояснюється активним світовим імпортним попитом і обмеженим експортним пропозицією, особливо в Європі.

Індекс цін на м’ясо в вересні склав 115,5 пункту. Він практично не змінився в порівнянні з переглянутим значенням за серпень, але на 24,1 пункту (26,3%) перевищив відповідний показник минулого року.

Індекс цін на цукор у вересні склав 121,2 пункту, що на 0,6 пункту (0,5%) вище серпневого показника і на 42,2 пункту (53,5%) вище, ніж рік тому. Світові ціни на цукор продовжували зростати на тлі побоювань з приводу скорочення виробництва в Бразилії (найбільший в світі експортер цукру) через тривалу посуху і заморозки.

Індекс продовольчих цін FAO — це середньозважений показник, що відслідковує динаміку міжнародних цін на п’ять основних продовольчих товарних груп.

Нагадаємо, що ціни на продовольство в світі у квітні досягли найвищого рівня з липня 2014 р.

Як вже повідомляло NotaВene, індекс цін FAO, що відображає їх помісячну динаміку, у травні 2021 р підскочив в порівнянні з травнем 2020 р на 39,7%. Це найзначніше зростання в річному обчисленні з 2011 р.

Варто зазначити, що світові ціни на продовольчі товари у липні знижувалися другий місяць поспіль після того як зростали протягом року та сягнули найвищого за 10 років рівня у травні.

Total
0
Shares
Previous Article

Продажі Mercedes-Benz впали на третину через дефіцит чипів

Next Article

Дмитро Разумков втратив посаду голови Верховної Ради

Related Posts
Total
0
Share