Світові центробанки скоротили купівлю золота на 64%

У третьому кварталі 2021 р чисті закупівлі золота світовими центробанками скоротилися на 64% до 69 т, порівняно з 191 т у другому кварталі, повідомляє Всесвітня золота рада (World Gold Council).

Темпи чистих закупівель також різко контрастують із чистими продажами у третьому кварталі 2020 р, коли центробанки вперше з 2011 р продали більше золота, ніж купили. Водночас чисті закупівлі з початку цього року у 393 тони перевершили річний обсяг продажів 2020 р (255 т) та у 2021 р можуть досягти значного обсягу.

Найбільше золота (41т) у третьому кварталі придбав Резервний банк Індії, чиї золоті запаси зросли до 745 т. Центробанк Бразилії купив 9 т золота, збільшивши запаси до 130 т (+92% від початку року). Також золото купували центробанки Узбекистану (26 т), Казахстану (7 т) та Росії (6 т). Філіппіни та Монголія також збільшили свої резерви менше ніж на 1 тону.

Золоті резерви Польщі за квартал не змінилися, однак на початку жовтня голова центробанку заявив про плани закупити ще 100 т золота у 2022 р.

Лише декілька центробанків зменшили запаси золота у третьому кварталі, загальний обсяг проданого золота склав 27 т.

Найбільше продала Туреччина — 13 т. Країна зіткнулася з рядом економічних проблем, у тому числі довготривалим падінням турецької ліри, через яку ціна золота у місцевій валюті близька до рекордної. Ще одним значним продавцем був Катар (3 т).

Незважаючи на скорочення закупівель золота світовими центробанками, WGC вважає, що банки ставляться до золота позитивно. За її прогнозами, у четвертому кварталі центробанки збільшать запаси золота, щоб наблизити загальнорічний обсяг купівлі до середнього за останні 5 років показника у 458 тон.

Як вже повідомляло NotaВene, турецька компанія Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi Anonim Sirketi придбала 37,5% ТОВ “Спис Україна”, яке в грудні 2020 р виграло тендер на розробку золотоносної Жовтоводської площі в П’ятихатському районі Дніпропетровської області.

Варто зазначити, що світовий попит на золоті ювелірні вироби в минулому році впав до рекордного мінімуму з моменту початку спостережень в 1995 р.

Нагадаємо, що виробництво золота в Австралії, згідно з прогнозом GlobalData, буде стійко зростати до 2024 р, тоді як пандемія COVID-19 зробила невеликий вплив на обсяги виробництва золота в 2020 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Енергоатом звітує про прибуток 2,35 млрд грн

Next Article

Укрнафта від початку року отримала 4,15 млрд грн прибутку

Related Posts
Total
0
Share