Світові авіакомпанії зобов’язалися скоротити викиди CO2 до нульового рівня до 2050 р

Світові авіакомпанії взяли на себе зобов’язання щодо скорочення викидів CO2 до нульового рівня до 2050 р, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Міжнародну асоціацію повітряного транспорту (ІАТА).

Відповідна резолюція була схвалена 4 жовтня членами IATA, в яку входить 290 компаній, що забезпечують 82% світових авіаперевезень.

“Світові авіакомпанії ухвалили важливе рішення домогтися стійкості польотів. Відновлення активності в секторі після COVID-19 буде рухатися по шляху зниження викидів”, — заявив генеральний директор IATA Віллі Уолш.

Колективні зусилля авіакомпаній і заходи підтримки з боку держав повинні дозволити галузі скоротити викиди до нульового рівня до 2050 р, стверджує Уолш.

Таке завдання є досить амбітним для сектора, який тільки почав відновлюватися після викликаної пандемією COVID-19 кризи, пише Financial Times. Декарбонізація авіаційної галузі, на частку якої припадає 2% глобальних викидів, представляється досить складною, тож IATA визнає, що виклик є серйозним.

“Декарбонізація галузі є реальним викликом, оскільки у нас немає чіткого рішення на короткострокову перспективу, — зазначив Уолш. — Однак ми твердо впевнені, що надійний шлях до цієї мети існує”.

Серед заходів, які планують прийняти авіакомпанії — активне застосування екологічно чистого авіаційного палива (SAF), яке в даний час проводиться в недостатніх обсягах. Крім того, вони розраховують на впровадження нових технологій, підвищення ефективності інфраструктури, а також використання галуззю електричних і водневих двигунів.

Уолш зазначив, що два найбільших світових виробника літаків — Boeing Co. і Airbus SE — роблять недостатньо для розробки нових технологій з метою зниження викидів.

Китайські авіакомпанії виступали за те, щоб перенести термін досягнення мети нульових викидів галуззю на 2060 р. Проте, за словами Уолша, європейські авіаперевізники вже відчувають на собі тиск і необхідність прискорити терміни реалізації цієї мети.

Нагадаємо, що Boeing бере на себе зобов’язання, що її цивільні літаки до 2030 р будуть оснащені і сертифіковані для експлуатації виключно на екологічних видах авіаційного палива.

Як вже повідомляло NotaВene, британська компанія Rolls-Royce провела випробування електричного літака Spirit of Innovation. Він зробив свій перший 15-хвилинний політ.

Варто зазначити, що нідерландська компанія KLM виконала перший демонстраційний пасажирський рейс на якому авіалайнер був заправлений сумішшю звичайного авіаційного палива і синтетичного авіагасу.

Total
0
Shares
Previous Article

Нова Пошта доставлятиме міжнародні вантажі власними літаками

Next Article

Вартість біткоіну за 5 хвилин злетіла на 2,5 тис. дол.

Related Posts
Читать дальше

Скорочення викидів на 40% відкине українську економіку на 30 років назад

Проєкт розпорядження Кабінету міністрів про другий національно-визначений внесок України до Паризької угоди передбачає скорочення викидів парникових газів на…
Total
0
Share