Світове виробництво бавовни зросте до кінця року на 48%

У 2020 р світове виробництво органічної бавовни налічувало майже 250 тис. тонн, що на 10 тис. тонн більше, ніж у попередньому році. За прогнозами аналітиків, ринок зросте до кінця року на 48%, до 400 тис. тонн, повідомляє Textile Exchange.

Згідно зі статистикою Textile Exchange, світові гравці моди при виборі стійких матеріалів віддають перевагу на сьогоднішній день органічній бавовні. Індустрія органічного волокна безперервно зростала з 2015 р і у 2019 р здійснила найбільший стрибок за десятиліття, склавши 239 787 тонн.

У 2020 р світове виробництво органічної бавовни налічувало майже 250 000 тонн, що на 10 000 тонн більше, ніж в 2019 р. Аналітики очікують нових рекордів від індустрії у 2021 р. За прогнозами, світове виробництво зросте до кінця року на 48% — до майже 400 000 тонн органічного бавовни.

Зростання привласнених сертифікатів Global Organic Textile Standard (Gots) склало 34%. Незважаючи на позитивну динаміку, частка органічної бавовни в загальному обсязі бавовняного сирцю становить менше 1%.

Лідером з виробництва, а також за приростом, органічної бавовни є Індія — на неї припадає 50% від загального обсягу виробництва. Друге місце поділяють Китай і Киргизстан з частками по 12%. Незважаючи на високу позицію за сумарним обсягом виробництва, Китай став єдиним експортером на світовому ринку, чиї показники зростання знизилися.

Нагадаємо, що в останні роки тканинні сумки стали для брендів і продавців способом показати дбайливе ставлення до планети. Багато компаній також упаковують в бавовняні пакети одяг, взуття та інші покупки. Крім того, такі сумки стали безкоштовною рекламою.

Згідно з дослідженням міністерства навколишнього середовища та продовольства Данії 2018 р, сумку з органічної бавовни потрібно використовувати 20 000 разів, або кожен день протягом 54 років, щоб компенсувати вплив від її виробництва.

Для вирощування бавовни потрібно дуже багато води. Наприклад, для виробництва однієї бавовняної футболки треба 2720 л. Вирощування бавовни також часто пов’язано з примусовою працею (наприклад, уйгурів в Китаї, де виробляється 20% світової бавовни, яка поставляється більшості західних модних брендів).

Як вже повідомляло NotaВene, Ізраїль заборонив продаж хутра для індустрії моди. Він став першою державою в світі, яка зробила це.

“Хутряна промисловість є причиною загибелі сотень мільйонів тварин у всьому світі і заподіює невимовну жорстокість і страждання”, — заявила міністр охорони навколишнього середовища Гіла Гамліель. Вона назвала використання шкіри та хутра дикої природи в модній індустрії “аморальним і, звичайно ж, зайвим”.

Total
0
Shares
Previous Article

Xinjiang Goldwind Technology будуватиме в Україні 2 вітровi електростанції

Next Article

Європейський ринок пристроїв, що носяться, зріс на 28,5%

Related Posts
Читать дальше

Обсяг внутрішнього туризму в Україні в 2020 р. скоротився на 2 млн осіб

Пандемія коронавірусу надала поштовх для українського внутрішнього туризму. Паралельно зі скороченням кількості туристів, розвивається інфраструктура, відкриваються нові маршрути…
Total
0
Share