Світове багатство за час пандемії зросло на 8,3%

За час коронавірусної кризи фінансовий стан людей в світі збільшився до рекордного рівня в 250 трлн доларів США. Про це йдеться в звіті Boston Consulting Group про зростання світового добробуту в 2021 р.

У 2008 р фінансова криза скоротила світовий добробут на 8%. Схожих наслідків експерти чекали і від пандемії COVID-19, але вийшло навпаки. Фінансовий добробут людей в світі зріс на 8,3%.

Це пов’язано з вимушеною відмовою населення від витрат і режимом економії в кризу, а також зі зростанням фондового ринку, підтриманого світовими центробанками. Обсяг грошових коштів і депозитів в світі зріс на 10,6%, побивши рекорд 20-річної давності.

Реальні або нефінансові активи, зосереджені головним чином в нерухомості, також зросли і тепер оцінюються в 235 трлн дол.

У найближчі п’ять років зростання глобального добробуту продовжиться, вважають експерти. Його фінансова складова може зрости з 250 трлн дол. до 315 трлн дол. Темпи зростання оцінюються в 4,8% — вони повільніше, ніж за п’ять років до 2019 р — 6,7%. Тим не менш, воно буде означати стійке відновлення і дасть хороші шанси керуючим активами.

Головним центром світового багатства залишається Північна Америка: реальні активи там становлять 28% у загальному багатстві регіону, а решта 72% зосереджені в фінансах — це 111 трлн дол. У Західній Європі велика частина добробуту доводиться на реальні активи — 55%, або 64 трлн дол., а в Азії вони складають 64%, або 84 трлн дол.

На Північну Америку, Азію (за винятком Японії), а також Західну Європу в найближчі п’ять років буде припадати 87% зростання фінансового добробуту. За цей час фінансовий добробут збільшиться ще на 65 трлн дол.: на 25 трлн дол. — у Північній Америці, на 22 трлн дол. — в Азії і на 10 трлн дол. — в Західній Європі.

Для керуючих капіталом найбільші вигоди принесе Азія, де активи будуть рости на 11,6% в рік.

Всього в світі налічується близько 60 тисяч надбагатих людей з активами понад 100 млн дол., на них припадають статки в розмірі 22 трлн дол. Велика частина коштів зосереджена в США, де зараз налічується 20,6 тис. надбагатих людей. У топ-5 за кількістю таких громадян також входять континентальний Китай, Німеччина, Франція і Гонконг.

Нагадаємо, що за час пандемії коронавірусу мінімум дев’ять осіб стали доларовими мільярдерами за рахунок зростання прибутку фармацевтичних компаній від виробництва вакцин від COVID-19.

Як вже повідомляло NotaВene, журнал Forbes оприлюднив рейтинг найбагатших людей світу за підсумками 2021 р. Першу сходинку посідає засновник Amazon Джефф Безос, до списку увійшли сім українських мільярдерів.

Кількість мільярдерів у 35-у щорічному списку найбагатших людей планети за версією Forbes зросла до безпрецедентних 2755, що на 660 більше, ніж рік тому. Їхні статки за рік зросли на 5 трлн доларів США і загалом становлять 13,1 трлн дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Українські аеропорти за перші 5 місяців обслужили майже 4 млн пасажирів

Next Article

Укрзалізниця відзвітувала про отримання прибутку

Related Posts
Total
0
Share